piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Przy fabryce posadzili drzewa

Przy fabryce posadzili drzewa

Przy fabryce posadzili drzewa
Data publikacji: 2016-05-05 22:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1704 132309

Jawory, grusze, jabłonie, śliwy, wiśnie i winorośl posadzono na terenie fabryki Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim w Szczecinie. Inwestor zrekompensował w ten sposób wycinkę drzew, jaką przeprowadzono podczas budowy zakładu. To nie jedyne proekologiczne działania spółki.

W halach fabryki BMO trwa produkcja fundamentów morskich elektrowni wiatrowych, a tuż obok wykonano prace dotyczące ekologicznego zagospodarowania terenu.

– Budowa zakładu wiązała się z wycinką drzew, na którą inwestor otrzymał pozwolenie – zaznacza Bogna Bartkiewicz, specjalistka ds. PR w BMO. – 
W ramach rekompensacji, do której firma była zobowiązana, nad brzegiem po wschodniej części wyspy posadzono 65 drzewek jaworu pospolitego. Zarząd spółki zdecydował jednak o większej liczbie nasadzeń i w ubiegłym roku posadzono 20 sztuk drzewek owocowych, m.in. grusz, wiśni i śliw. Celem jest dbałość o środowisko naturalne.

To jednak nie koniec. W tym roku w pasie nad wodą pojawiło się 60 kolejnych drzew – jabłoni i grusz. Dodatkowo, na całej granicy działki fabryki w tym 
i poprzednim roku posadzono winorośl. Na razie jest prawie niewidoczna, ale w przyszłości będzie się pięła wzdłuż całego płotu.

– Poza tym spółka pozyskuje paliwo alternatywne 
z własnych odpadów – dodaje B. Bartkiewicz, wyjaśniając, że wspomniane działania są związane z prośrodowiskowym projektem carbon footprint, mającym na celu zmniejszenie tzw. efektu cieplarnianego. – Odpady są magazynowane w Zakładzie Odzysku 
i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym, a z nich produkowane jest paliwo RDF, stosowane jako dodatek np. do elektrociepłowni.

W tegoroczną akcję sadzenia drzewek zaangażowali się pracownicy spółki. Każdy mógł wybrać swoje drzewko, posadzić je, nadać mu nazwę i w przyszłości o nie dbać. (ek)

Fot. BMO
 

Przy fabryce posadzili drzewa Przy fabryce posadzili drzewa Przy fabryce posadzili drzewa Przy fabryce posadzili drzewa Przy fabryce posadzili drzewa

Komentarze

ewa35
znalezli sie krytycy ! Posadzono, wyrosną i nikt nie bedzie wycinał.. Ludzie ,czy wam coś sie w ogóle podoba !..
2016-05-10 20:10:27
Dobrze kombinują
drzewka owocowe można w każdej chwili wyciąć. Bez pozwolenia i kar. No i oczywiście po wycięciu pójdą do pieca jako "wkład w walkę z globalnym ociepleniem". a może ocipieniem? ;)
2016-05-06 21:32:52
Drzewa
Te posadzone patyczki, które mają być tylko uspokojeniem sumienia i zamknięciem ust obrońcom ekologii, nie są żadną rekompensatą. Chyba, że pod względem ilościowym, a nie o to w tym chodzi.
2016-05-06 08:17:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską