poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Przetarg na budowę jednostek unieważniony

Przetarg na budowę jednostek unieważniony

Przetarg na budowę jednostek unieważniony
Data publikacji: 2017-02-14 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-14 17:35
Wywietleń: 1389 215014

Urząd Morski w Szczecinie poinformował o odrzuceniu jedynej oferty, którą złożono w przetargu na budowę dwóch wielozadaniowych jednostek pływających. Jednocześnie podał, że postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

Przypomnijmy, że nowe statki mają m.in. obsługiwać pławy morskie, wykonywać pomiary hydrograficzne, pełnić funkcje ratownicze i holownicze, usuwać rozlewy olejowe i kruszyć lód. Jeden będzie służyć administracji morskiej w Szczecinie, a drugi Urzędowi Morskiemu w Gdyni. Przedsięwzięcie ma zapewnione dofinansowanie unijne (204 mln zł).

Podczas otwarcia ofert w przetargu na budowę jednostek (30 grudnia ub. roku) okazało się, że jedyną złożyło trójmiejskie konsorcjum firm: Remontowa Shipbuilding z Gdańska, Enamor z Gdyni i NED-Project z Gdańska. Zaproponowało cenę ponad 356 mln zł (brutto), znacznie przekraczającą kwotę, jaką na ten cel przeznaczył zamawiający (231 mln zł).

We wtorek (14 lutego) Urząd Morski w Szczecinie poinformował, że oferta trójmiejskiego konsorcjum została odrzucona. Zmodyfikowało ono bowiem wzór formularza oferty i nie zgodziło się na treść umowy wymaganą przez zamawiającego.

– Wykonawca oświadczył, iż nie wykona zamówienia zgodnie z żądaniami Zamawiającego (tj. zgodnie z zasadami i wymaganiami co do sposobu realizacji zamówienia, określonymi we wzorze umowy) – uzasadnił urząd.

W związku z tym, że w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, którą odrzucono, zostało ono unieważnione.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi