poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Przedsiębiorcy sporo zapłacą za nowe kasy rejestrujące

Przedsiębiorcy sporo zapłacą za nowe kasy rejestrujące

Przedsiębiorcy sporo zapłacą za nowe kasy rejestrujące
Data publikacji: 2016-10-27 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1484 165620

Projekt rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy fiskalne budzi duże wątpliwości z uwagi na koszty, jakie będą musieli ponieść przedsiębiorcy.


Ryszard Siwiec, współwłaściciel SBI: Dla większości przedsiębiorców nowe wytyczne oznaczają potrzebę wymiany kasy na nową, odpowiadającą warunkom technicznym.  Koszty zakupu nowej kasy to 1500 – 2000 zł. Stare kasy rejestrowe będą zaś musiały zostać wyposażone w odpowiedni moduł komunikacyjny umożliwiający transmisję danych  oraz bezpośrednie połączenie kasy z terminalem płatniczym. Na chwilę obecną nie sposób ocenić, jaki będzie koszt zainstalowania takiego modułu w kasach rejestrujących. Pewnym jest natomiast, że jest to koszt, który ponieść będą musieli przedsiębiorcy.


Aleksandra Turbaczewska,ekspertka ds rynku pracy przy ZPPZ Lewiatan: Projekt rozporządzenia  przewiduje zdecydowanie zbyt krótki czas na prawidłowe wdrożenie nowych regulacji.  Ma wejść w życie już 1 stycznia 2018 r. Podnoszone są głosy, iż producenci kas rejestrujących w obliczu tak dużego zapotrzebowania na nowe kasy (Ministerstwo Finansów wskazuje, iż obecnie zarejestrowano 2,1 mln kas fiskalnych) mogą zwyczajnie nie zdążyć z zapewnieniem wszystkim przedsiębiorcom dostępu do kas rejestrujących spełniających nowe wymogi.

Przedsiębiorcy sporo zapłacą za nowe kasy rejestrujące Przedsiębiorcy sporo zapłacą za nowe kasy rejestrujące

Komentarze

podatek linowy
już zaczynają straszyć przedsiębiorców co decydują się biznes przenieść zagranicę (głównie do Cech, na Słowację, do Niemiec) że to działanie pozorowane i jako rezydenci Polski będą i tak ścigani przez ZUS i skarbówkę
2016-10-27 18:51:29
Policki
Pan Siwiec to ekspert jak się patrzy w Policach do dziś pamiętają jego wspaniałe pomysły i do dziś się z nich śmieją
2016-10-27 14:18:58
miki
Dziwni eksperci: pan Siwiec jako prezes ZCh Polic o mało nie puścił firmy w skarpetkach, a teraz zabiera głos jako ekspert od ekonomii. A swoją drogą ten pomysł z kasami to zupełny idiotyzm. widac, że nikt z PiS-u nie prowadzi działalności gospodarczej na własny rachunek.
2016-10-27 09:44:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi