wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Próby morskie Karsibora I (filmy)

Próby morskie Karsibora I (filmy)

Próby morskie Karsibora I (filmy)
Data publikacji: 2015-09-26 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1519 24119

W sobotę przed południem prom "Karsibór I" wypłynął z Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" w Szczecinie na próby morskie. Jednostka przeszła modernizację i wkrótce powinna wrócić do Świnoujścia, by obsługiwać przeprawę pomiędzy wyspami Wolin i Uznam.

Prom, którego armatorem jest Żegluga Świnoujska, od lutego br. był modernizowany w "Gryfii". Szczecińska remontówka wygrała przetarg, oferując cenę ok. 15 mln zł. Prace remontowe planowano zakończyć w czerwcu, jednak się przedłużyły. 

- Podczas próbnego rozruchu doszło do uszkodzenia jednego z prototypowych systemów - tłumaczyła "Gryfia"Każdy dzień opóźnienia skutkuje - zgodnie z umową - ok. 15 tys. zł kary.

W sobotę rano, po inspekcji Urzędu Morskiego w Szczecinie, "Karsibór I"  wypłynął na Zalew Szczeciński, by przejść tzw. próby morskie. Trwały one do wieczora. Jednostka po udanych próbach i inspekcjach zostanie przekazana armatorowi.

Dodajmy, że jest to jeden z czterech promów obsługujących świnoujską przeprawę. Zbudowano je pod koniec lat 70. u. wieku w szczecińskiej Stoczni im. A. Warskiego. Mogą zabrać do 70 samochodów i ok. 300 osób.  ©℗ 

Tekst i fot. (ek)

Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje