czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Próby morskie Karsibora I (filmy)

Próby morskie Karsibora I (filmy)

Próby morskie Karsibora I (filmy)
Data publikacji: 2015-09-26 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-26 22:07
Wywietleń: 1408 24119

W sobotę przed południem prom "Karsibór I" wypłynął z Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" w Szczecinie na próby morskie. Jednostka przeszła modernizację i wkrótce powinna wrócić do Świnoujścia, by obsługiwać przeprawę pomiędzy wyspami Wolin i Uznam.

Prom, którego armatorem jest Żegluga Świnoujska, od lutego br. był modernizowany w "Gryfii". Szczecińska remontówka wygrała przetarg, oferując cenę ok. 15 mln zł. Prace remontowe planowano zakończyć w czerwcu, jednak się przedłużyły. 

- Podczas próbnego rozruchu doszło do uszkodzenia jednego z prototypowych systemów - tłumaczyła "Gryfia"Każdy dzień opóźnienia skutkuje - zgodnie z umową - ok. 15 tys. zł kary.

W sobotę rano, po inspekcji Urzędu Morskiego w Szczecinie, "Karsibór I"  wypłynął na Zalew Szczeciński, by przejść tzw. próby morskie. Trwały one do wieczora. Jednostka po udanych próbach i inspekcjach zostanie przekazana armatorowi.

Dodajmy, że jest to jeden z czterech promów obsługujących świnoujską przeprawę. Zbudowano je pod koniec lat 70. u. wieku w szczecińskiej Stoczni im. A. Warskiego. Mogą zabrać do 70 samochodów i ok. 300 osób.  ©℗ 

Tekst i fot. (ek)

Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy) Próby morskie Karsibora I (filmy)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi