piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Praca ważniejsza niż innowacyjność

Praca ważniejsza niż innowacyjność

Praca ważniejsza niż innowacyjność
Data publikacji: 2015-10-08 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1164 26956
Tworzenie nowych miejsc pracy w Specjalnej Strefie Włączenia jest najważniejszym zadaniem pierwszego konkursu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków o dofinansowanie ruszy 2 listopada. 

Budżet pierwszego w RPO na lata 2014-2020 konkursu dla przedsiębiorców z sektora MŚP wynosi 42 mln zł. O dofinansowanie mogą się starać ci, którzy będą tworzyć trwałe miejsca pracy w Specjalnej Strefie Włączenia, czyli w centralnych obszarach województwa o gorszych wskaźnikach rozwoju społeczno–gospodarczego w porównaniu do Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, pasa nadmorskiego, aglomeracji koszalińskiej, czy na południu regionu do powiatu myśliborskiego.

– Różnicowanie wsparcia w zależności od poziomu rozwoju poszczególnych obszarów województwa pozwala precyzyjniej interweniować w całym regionie - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - W pierwszej kolejności będziemy dofinansowywać projekty, dzięki którym powstaną trwałe miejsca pracy w Specjalnej Strefie Włączenia, a więc w tym obszarze, gdzie o przedsiębiorczość najtrudniej. Mając świadomość zróżnicowanych potencjałów w regionie, przy ocenie projektów złożonych przez przedsiębiorców, większy nacisk położymy na tworzenie miejsc pracy niż na innowacyjność.


Na dofinansowanie mają szansę przedsiębiorcy, którzy w swoich firmach stworzą etaty dla co najmniej 10 osób i utrzymają powstałe miejsca pracy przez co najmniej 3 lata od zakończenia realizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo premiowani będą ci, którzy minimalny czas zatrudnienia przedłużą do lat czterech.

Z konkursu można otrzymać dotację na zwiększenie możliwości produkcyjnych, tworzenie nowych lub ulepszanie istniejących wyrobów, podnoszenie konkurencyjności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowanych w SSW. Przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie do 2 mln zł, o ile powstanie 10 trwałych miejsc pracy. Na każde kolejne - do 200 000 zł. Kwota wsparcia nie może jednak przekroczyć 10 mln zł. 

Przedsiębiorcy o dotacje będą mogli się ubiegać od 2 listopada br. do 1 lutego 2016 r. Wyniki konkursu mają być znane w czerwcu przyszłego roku.

(mag)

Na zdjęciu: Obszar Specjalnej Strefy Włączenia

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny