wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Praca czeka...

Praca czeka... [GALERIA]

Praca czeka...
Data publikacji: 2016-03-03 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2553 122171

Jest oferta pracy za 4500 złotych, z bonusami, w międzynarodowym środowisku … - poinformował Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu szczecińskiego Urzędu Miasta, podczas debaty inaugurującej Targi Peryskop. I ….chętnych można było policzyć na palcach jednej ręki.

Kasa to nie wszystko- tłumaczył brak zainteresowania propozycją jeden młodych uczestników debaty. - Liczy się osobowość pracodawcy, atmosfera… Z badań przeprowadzonych przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie wynika, że studenci od przyszłych pracodawców oczekują przede wszystkim umowy na czas nieokreślony, a także możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Firmy zaś cenią ludzi odpowiedzialnych i zaangażowanych oraz kreatywnych.

Zorganizowana przez Klaster Przemysłów Kreatywnych, PIG i Zachodniopomorską Sieć Biur Karier dwudniowa (3-4 marca) impreza, w której liczny udział biorą pracodawcy, agencje zatrudnienia czy firmy doradcze, nie jest typową giełdą czy też targami pracy. Ma też zbliżyć uczelnie - które nie są w stanie szybko dostosować programów kształcenia do potrzeb rynku pracy- i biznes, pilnie potrzebujący wykwalifikowanych pracowników. Pierwszym krokiem ku temu było podpisanie listów intencyjnych o współpracy Klastra, PIG oraz Wydziału Ekonomicznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Dochodzimy do bariery rozwoju kadr. Musimy się zastanowić z władzami miasta, co zrobić, by z 40 obecnie tysięcy studentów dojść do 100 tysięcy. Studia powinny być masowe, bo potrzebuje tego gospodarka - powiedział podczas debaty prof. Piotr Niedzielski, dziekan WZiEU US.

W piątek podczas  Targów Peryskop- oprócz spotkań z pracodawcami  są  m.in. przewidziane oferty uczelni i Funduszu Pomerania, ciekawe prezentacje, np. „Ze Szczecina do Brukseli, czy wszystko co musisz wiedzieć o europejskich ścieżkach kariery",  czy  „Gdzie, za ile i jak, czyli o lokalny rynku zatrudnienia", podczas której będzie można zweryfikować, kto może liczyć na 4500 zł, a także szkolenia. Service Inter-Lab (WZiEU US) przy ul. Cukrowej 8, w godz.10-17.  Wydarzeniu patronuje „Kurier Szczeciński".

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

NZ.:W Targach Peryskop udział bierze ponad 70 firm i instytucji.

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

Komentarze

Praca czeka na....
Patrząc na zdjęcia stołu prezydialnego, trudno nie odnieść wrażenia, że jednak duży wpływ na pracę mają koneksje rodzinne i nie tylko.
2016-03-04 10:13:02
edek
Uwazam ze to wariat ale korwin powiedzial jedna madra rzecz. Czym sie rozni glupek od glupka z dyplomem? Glupek z dyplomem ma roszczenia. Po co nam 100 000 srudentow w szczecinie? chyba ich tylko potrzebuje pan profesor zeby miec pieniadze
2016-03-04 03:50:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi