środa, 18 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Polickie nawozy na murawy

Polickie nawozy na murawy

Polickie nawozy na murawy
Data publikacji: 2017-03-28 18:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28 22:19
Wywietleń: 133 228570

Sprzedaż nawozów na boiska sportowe po atrakcyjnych cenach w zamian za promocję Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police" SA. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało we wtorek (28 marca) pomiędzy policką spółką a Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej.

Na mocy tego porozumienia ZZNP podejmie z klubami piłkarskimi w regionie rozmowy o możliwości wykorzystania polickich nawozów do pielęgnacji boisk. Murawa boisk klubów, które zdecydują się zawrzeć współpracę z Grupą Azoty Police, będzie nieodpłatnie przebadana, a spółka dobierze dla niej najbardziej efektywne nawozy. Kluby będą mogły je kupić po konkurencyjnej cenie. W zamian zakłady oczekują m.in., że na boiskach –- a także wokół nich – pojawią się ich reklamy.

– Grupa Azoty Police od wielu lat wspiera sport – podkreślił Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Police. – Współpraca z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej ma na celu inwestycję nie tyle w sportowców, co w odpowiednie warunki do gry, w tym przede wszystkim jakość murawy na boiskach, które w piłce są niezwykle istotne.

ZZPN zrzesza 401 klubów z regionu. Związek organizuje piłkarskie rozgrywki ligowe różnych szczebli i kategorii wiekowych, oraz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Warunkiem, by się mogły odbywać, jest dobry stan boisk trawiastych, które podlegają jego bieżącej kontroli.

– Jestem przekonany, że na zawartym porozumieniu skorzystają przede wszystkim kluby zrzeszone w strukturach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, a co za tym idzie tysiące piłkarzy – uważa Jan Bednarek, prezes ZZPN. – Nawiązanie współpracy z tak wybitnym ekspertem w dziedzinie nawozów, jakim bez wątpienia jest Grupa Azoty, stanowić będzie dla naszych klubów gwarancję posiadania równych i bardziej zielonych boisk.
(mag)

Na zdjęciu: Podpisanie porozumienia

Fot. Grupa Azoty

Komentarze

obserwator
To są ukryte środki dopingowe te " nawozy" Bednarek uśmiechnięty jakby w Toto Lotka wygrał 10 zł. Stachu Nizio go namaścił na Prezesa.Już otruwają nasze dzieci i młodzież na Orlikach teraz nawozami będą truli.
2017-03-28 22:06:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi