poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Pokój na wagę złota

Pokój na wagę złota

Pokój na wagę złota
Data publikacji: 2015-07-29 08:20
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-29 11:58
Wywietleń: 34 6042

Choć od paru dni nad Bałtykiem wiatr daje się we znaki, tłumy turystów kłębią się na plażach, deptakach i nadmorskich uliczkach. Znalezienie wolnej kwatery graniczy z cudem, a gestorzy bazy noclegowej wyłączają telefony, które dzwonią nieustannie.

– Bywało tłusto nad Bałtykiem w ostatnich latach. Ale nie tak jak teraz – mówią właściciele nadmorskich knajpek, gdzie ustawiają się kolejki.

Ci, którzy planowali wakacje nad Bałtykiem w maju lub wcześniej, dziś jadą spokojni na letni odpoczynek. Bo znalezienie w tej chwili pokoju w rozsądnej cenie, poza hotelami, graniczy z cudem.

– Z gumy musiałby być pensjonat, by pomieścić wszystkich chętnych. Telefon dzwonił nieustannie, więc zdecydowaliśmy się wyłączyć go z gniazdka –  mówią właściciele domu gościnnego w Pobierowie. – Ludzie chodzą od domu do domu. Niektórzy postanowili pójść na żywioł i szukać pokoi na miejscu. Co najgorsze, z małymi dziećmi. Tymczasem tam, gdzie wisiały ogłoszenia o wolnych kwaterach, właściciele pozaklejali numery telefonów lub zasłonili banery.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Na zdjęciu: – To nasz pierwszy urlop w Mrzeżynie. Jesteśmy zachwyceni – mówią Agnieszka i Marcin Rzewuscy z Sulejówka, którzy nad Bałtyk przyjechali z córkami Zosią i Marysią.

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 29 lipca 2015 r.

Komentarze

Morze
Niestety, ale bardzo wiele zależy od pogody. Nawet najpiękniejsze miasto w deszczu nie zapewni tylu atrakcji, co morze, dla którego przyjechali Ci państwo.
2015-07-29 07:55:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi