piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Pokażemy, że Szczecin nie znajduje się na końcu świata

Pokażemy, że Szczecin nie znajduje się na końcu świata

Pokażemy, że Szczecin nie znajduje się na końcu świata
Data publikacji: 2015-09-24 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 211 23494

Tego w Szczecinie jeszcze nie było. Już 3 października w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się wyjątkowe wydarzenie na skalę krajową – Inspiration Day Show. Przyjadą do nas tacy goście jak: Wellman, Prokop, Tkaczyk, Grzesiak, Turniak, Porada, Kozierowska, czy Rozenek. Jak udało się zorganizować tak prestiżową konferencję, właśnie u nas? Kim są organizatorzy, którzy zapewne od kilku miesięcy nie śpią, by stworzyć to wydarzenie? 

 Konrad Dembczyński, Michał Hamera i Marcin Przeworski - organizatorzy Dnia Inspiracji przyznają, że na początku usłyszeli, że takie rzeczy to w Warszawie, a nie u nas, że się nie uda.

- Pomysł kiełkował w naszych głowach już dłuższy czas. Był trochę spowodowany złością, że takie wydarzenia odbywają się w całej Polsce, ale nie w Szczecinie. Pomysł przekłuliśmy w koncepcję, koncepcję w plan, a plan w działania. Tak zaczęła się ta przygoda. – mówi Konrad Dembczyński.

Dembczyński to wykładowca, przedsiębiorca, mówca, socjolog, trener rozwoju osobistego, grafik i animator. Właściciel firmy know.it i kilku dynamicznie rozwijających się marek, w tym swojej dembczynski.pl. Jak sam mówi, przede wszystkim jest trenerem i szkoleniowcem. Ten zawód dostarcza mu dużo satysfakcji i siły do dalszej pracy. Jest także współzałożycielem ogólnopolskiego magazynu dla przedsiębiorców – Business Site Magazyn oraz magazynu o zdrowiu Health Site Magazyn. Jednak to nie wszystko. Szczecinianie interesujący się tematyką psychologii i rozwoju osobistego od listopada poprzedniego roku mogą uczestniczyć w wielu bezpłatnych warsztatach realizowanych przez Konrada w Szczecinie i okolicach. Kiedyś był osobą nieśmiałą.

- Wszelkie próby przedstawienia siebie w pozytywnym świetle budziły mój dyskomfort, przez co reklamowanie moich warsztatów i wystąpień graniczyło z cudem – mówi Konrad. 

Niektórzy wrzucają coaching, mentoring i trenerstwo do jednego worka, zarzucając, że to manipulacja, wyłudzanie pieniędzy, stek bzdur. Organizatorzy Inspiration Day Show chcą przełamać ten stereotyp. Pokazać, że czasami wystarczy iskra, by zacząć działać, iść naprzód.

- Ktoś postrzegany jako ekspert z danej dziedziny mówi o czymś, a goście słuchają i wykorzystują w swoim życiu, dla siebie. Nie wiem gdzie tu bzdury i oszustwo. Podczas wydarzenia uczestnicy nie otrzymają gotowego rozwiązania, jak zostać milionerem, czy też słynnym zwycięzcą. Chcemy pokazywać, że można osiągnąć sukces i można tego dokonać także w Szczecinie. Pokazać widzom drogi dochodzenia do własnego szczęścia, skuteczności w pracy, rozwoju umiejętności miękkich. – mówi współorganizator, Michał Hamera.

 Hamera na co dzień poza tym, że szkoli, pomaga swoim klientom, tworząc dla nich strategie działania, rozwoju, usprawniając ich pracę. Od kilku lat tworzy z powodzeniem markę Coaching4, która wyróżnia się tym, że czasem chwyta się niestandardowych rozwiązań. W ramach tej działalności współpracuje z wieloma firmami z całej Polski, a także z osobami indywidualnymi, budując ich wizerunek.

- Jeśli szukasz standardowego rozwiązania, to u mnie tego nie znajdziesz. Chcę się przekonać, że to z czym przychodzi do mnie klient jest rzeczywiście tym, nad czym mamy pracować. Bardzo często zgłaszają się do mnie osoby, które mówią, że potrzebują pomocy w obsłudze klienta, a okazuje się, że problem leży na przykład w zarządzaniu. Dzięki takiemu podejściu klienci cenią sobie moje rady i są pewni, że w 100% angażuję się w powierzone zadanie. – mówi Michał. Oprócz tego Michał jest też współtwórcą i współorganizatorem akcji społecznościowej oraz cyklu szkoleń „Nie łykaj jak Pelikan” dotyczących bezpiecznych finansów. 

Jeszcze nigdy w Szczecinie swoich wystąpień nie poprowadziło tylu profesjonalistów rangi ogólnopolskiej lub nawet ogólnoświatowej (jak w przypadku Mateusza Grzesiaka).

- Myślę, że jest w Polsce wiele tego typu imprez, lecz tylko kilka na tak wysokim poziomie z tyloma gwiazdami w jednym czasie i miejscu. Bardzo cieszy nas też fakt, że do naszej akcji przyłączyło się wiele szczecińskich inicjatyw, organizacji oraz firm. Pokazuje to, że jest wola współpracy, wspólnego działania. – mówi Marcin Przeworski, współorganizator Dnia Inspiracji.

Marcin to trener biznesu i rozwoju osobistego, coach z akredytacją ICF ACC. Doradca z doświadczeniem kierowania projektami. Ukończył Zachodniopomorską Szkołę Biznesu, Master of Business Administration MBA, studia podyplomowe Psychologia Zarządzania i Szkołę Trenerów w Schenk Institute – Profesjonalny Trener Biznesu. Od kilkunastu lat związany z jedną z największych korporacji w Polsce i Europie środkowo wschodniej, gdzie pełni funkcję m.in. współorganizatora wolontariatu pracowniczego dla domów dziecka „Namalujmy uśmiech”. Specjalizuje się w szkoleniach z obszaru komunikacji z pracownikami, budowania zespołu, zarządzania czasem, motywowania, autoprezentacji oraz projektach rozwojowych dla pracowników firm kadry niższego i wyższego szczebla. Wspiera i od podstaw buduje markę J&E CONSULTING, której głównym celem jest dostarczanie efektywnych rozwiązań w obszarze doradztwa biznesowego jak i osób prywatnych. 

- Wiemy, że nasza ciężka praca włożona w organizację Inspiration Day Show nie pójdzie na marne. To wydarzenie będzie początkiem innego spojrzenia na nasze miasto pod kątem wielkich imprez. Nieprzypadkowo w nazwie naszej imprezy pojawia się zwrot „Szczecin inspiruje”, bo nasze miasto takie właśnie jest i my dostrzegamy ten potencjał. Chcemy pokazać, że Szczecin nie tylko nie leży nad morzem, ale też nie znajduje się na końcu świata. Pokazujemy, że w Szczecinie też się da zorganizować wydarzenie na skalę krajową. Jesteśmy pewni, że Dzień Inspiracji przetrze szlaki dla innych, wielkich wydarzeń w naszym mieście. – podkreślają organizatorzy.

 (sz)

Od lewej: Marcin Przeworski, Michał Hamera, Konrad Dembczyński

Komentarze

Mariusz Zet.
Czytam wcześniejsze wpisy i podchodzę do nich z lekkim uśmiechem :). Może i faktycznie coaching, to swojego rodzaju moda. Może i faktycznie przypłynęło to ze Stanów i jest sposobem zarabiania kasy. Ale moim zdaniem podobnie jak we wspomnianych Stanach czas i rynek to zweryfikuje. No i co złego, jest w zarabianiu pieniędzy, tak nawiasem mówiąc? Może będzie tak jak w U.S.A, ale może być też zupełnie inaczej. Natomiast nie uważam żeby było coś złego w pójściu na takie wydarzenie. Bo przecież, każdy, kto idzie na takie i podobne wydarzenia weźmie sobie z nich, to co będzie uważał, że wziąć chce. Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. Fajnie, że coś się w naszym pięknym Mieście dzieje, natomiast nie jest fajny krytyczny głos dotyczący wydarzenia, w którym się jeszcze nie uczestniczyło. Jeśli mamy krytykować, to ok - krytykujmy konkretne fakty i to co już mało miejsce, a nie bawmy się w polemikę bez podstaw. Ja osobiście sceptycznie pochodzę do coachingu, natomiast w wydarzeniu wezmę udział, choćby z czystej ciekawości jak będzie :-). No i oczywiście zabiorę z tego to co będę uważał , że warto dla siebie wziąć.
2015-09-28 08:05:04
Antoni
Zwykłe lanie wody za grubą kasę. Niby w czym przejawia się służebna rola wobec bliźniego ?
2015-09-25 20:11:13
anty trener rozwoju nieosobistego coach-kołcz
Fajny sposób zarabiania pieniędzy na naiwnych.....30 lat temu w USA tez dawano się nabierać na kouczing i szkolenia rozwoju tam już zmądrzeli u nas niestety nastąpi to za jakieś 30-40 lat a na razie socjologowie, których kształci się na potęgę (potencjalni bezrobotni) politolodzy (następni kandydaci do pośredniaków) i ekonomiści - kształceni już na wszystkich uczelniach w setkach tysięcy egzemplarzy zarobią na ludzkiej naiwności i łatwowierności. Cytat:"Bardzo często zgłaszają się do mnie osoby, które mówią, że potrzebują pomocy w obsłudze klienta, a okazuje się, że problem leży na przykład w zarządzaniu". Czyli biznesmen zarobił spora kasę i nie wiedział z czym ma problem i musiał mu to wytłumaczyć pan kołcz??? to jak on te pieniądze zarobił, jeśli takich podstawowych problemów nie umiał sam rozwiązać???? Szkoda gadać.....ale podobno naiwnych nie sieją....więc frekwencja u trenerów rozwoju osobistego będzie spora.
2015-09-24 20:20:03
Goście
A gdzie imiona tych wyjątkowych gości? Nie wiadomo, czy chodzi o Perfekcyjną Panią Domu, czy o posła...
2015-09-24 10:56:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny