piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Podatek od marketów już od 2016 r.

Podatek od marketów już od 2016 r.

Podatek od marketów już od 2016 r.
Data publikacji: 2015-11-02 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1631 35056

Podatek od marketów powinien zacząć obowiązywać w pierwszym kwartale przyszłego roku - mówi poseł PiS Henryk Kowalczyk. Według niego do Sejmu trafi projekt przewidujący 2-proc. podatek od przychodów sklepów o powierzchni powyżej 250 m kw. Ma to dać budżetowi ok. 3,5 mld zł.

Podatek od hipermarketów to nowe rozwiązanie, wcześniej niestosowane w Polsce. Podobne rozwiązanie podatkowe zastosował Budapeszt, wprowadzając podatek od handlu wielkopowierzchniowego na okres 3 lat.

W opublikowanym w lipcu raporcie PwC (sporządzonym na zlecenie Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji) jego autorzy przekonują, że największe koszty wprowadzenia "regulacji węgierskich" poniosą klienci. (pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej we wtorkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

 

Komentarze

@Benek
Zwolnij markety z podatku w ogóle. Niech nie płaca CIT, VAT... będzie taniej :))
2015-11-03 23:52:08
Benek
Brawo! Towary w sklepach były zdecydowanie za tanie. Myli się głupiec, który myśli, że sieci nie zrekompensują sobie straty sięgając do portfeli klientów. I tak będzie taniej niż w sklepikach i klienci nie odejdą. Zapłacą więcej i już. Polityk wie, jak się głupcom podlizać.
2015-11-03 17:55:24
W końcu
Brawo. Polska nie może być dzikim krajem, gdzie przyjeżdża najeźdźca i zbiera haracz. Wiadomo, że każdy kupi tam, gdzie taniej, więc dyskonty wygrywają. Nie może być tak, że zagraniczne sieci zabierają zyski do swojego kraju.
2015-11-03 06:59:47
orage
Klient moze zastosowac KONSUMENTSKI BOJKOT w Szkocji LIdl przegral z konsumentem I nastepnego zmusic do placenia to ORANGE
2015-11-03 05:22:07
podtek od sieci hipermarketów
jak sklepikarze nie wykorzystają tych podwyżek i nie podniosą swoich cen to nie musimy tego zamieszania się obawiać!!!!!!!!!!
2015-11-02 22:08:14
podtek odsieci hipermarketów
jak sklepikarze nie wykorzystają tych podwyżek i nie podniosą swoich cen to nie musimy tego zamieszania się obawiać!!!!!!!!!!
2015-11-02 22:04:41
Podatek
Jeśli sklepikarze nie wykorzystają podwyżek cen w marketach i sami nie podniosą cen to nie mamy czego się obawiać......