środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Opozycja chce poprawić ustawę stoczniową

Opozycja chce poprawić ustawę stoczniową

Opozycja chce poprawić ustawę stoczniową
Data publikacji: 2016-03-21 17:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1825 124375

Przedstawiony przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej projekt tzw. ustawy stoczniowej nie podoba się opozycji. Posłowie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Kukiz’15 zapowiedzieli w poniedziałek na wspólnej konferencji prasowej w Szczecinie, że będą wspólnie wnosić poprawki.

– Witamy na nietuzinkowej konferencji – rozpoczął spotkanie przed bramą dawnej Stoczni Szczecińskiej Piotr Misiło, poseł Nowoczesnej. – Jesteśmy tu wszyscy jako opozycja parlamentarna, bo i temat jest szalenie ważny.

Według P. Misiły, biznes ze Szczecina nie został zaproszony do konsultacji projektu ustawy. – Aby móc remontować statki w Szczecinie, skala tego przedsięwzięcia musi przekraczać 5 mln euro – mówił poseł Nowoczesnej. – To pułap nieosiągalny dla naszych przedsiębiorców. Stąd nasza propozycja, by był to 1 mln euro.

Sławomir Nitras z PO przedstawił „największe projekty ostatnich lat” zrealizowane na terenach stoczniowych w regionie. Wśród nich były remonty czy budowa kadłubów przez Morską Stocznię Remontową „Gryfia”, Hullkon, Stocznię Partner oraz G+K Steelcon. Zdaniem posła, żaden z tych kontraktów nie mógłby być objęty pomocą na podstawie proponowanej ustawy.

Poseł Arkadiusz Marchewka, też z PO, dodał, że 5 mln euro ma dotyczyć tylko przebudów, gdy zmienia się przeznaczenie statków lub napęd. – Ubolewamy, że nikt z rządzących nie chciał skonsultować tej ustawy z firmami – stwierdził.

Wbrew twierdzeniom posłów opozycji, przedsiębiorcy ze Szczecina uczestniczyli w kilku poświęconych ustawie spotkaniach z przedstawicielami ministerstwa. ©℗

Więcej w Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot. (ek)

Opozycja chce poprawić ustawę stoczniową Opozycja chce poprawić ustawę stoczniową

Komentarze

Hejak
Zlikwidowali stocznie a teraz robia wielki szum. Chodzi oczywiscie tylko i wylacznie szum i pokaz jaki to dobry jestem. Najpierw robie kupe a potem ucze innych jak posprzatac. Stocznie mozna bylo oddac ludziom placac im w akcjach. Potem madrzy by skupili akcje i stocznioa byla by w rekach prywatnych chroniac okolo 250 tys miejsc pracy. Ale komus zalezalo na likwidacji.
2016-04-14 17:00:55
Lolo
Nitras wielki specjalista od pompowania kół i spuszczania kół. Tylko takie to głupoty ma we łbie, i jak się komu podlizać żeby być pierwszy na POliście. Zero merytoryczności w sprawach przemysłu stoczniowego, kompletne zero wiedzy na ten temat. Przyczynił się razem z całą PO do jego zniszczenia w Szczecinie. A teraz robi show. Na zdjęciu numer 3 wyglądają jak jakiś disco polowy bojzband "The POjacels". Całe szczęście że to jego ostatnia kadencja. Rządzący obecnie PO chłopak na posyłki Rycha Sobiesiaka szczerze go nie trawi. Tak że to koniec się zbliża panie Nitras.
2016-03-27 21:56:23
Toż to Solidaruchy,
z obu stron; dopóki oni będą rządzić, o stoczni nawet marzyć nie warto.
2016-03-23 22:20:28
Wawrzek
Tych z PO - PSL, Petru przepędzić na cztery wiatry- to oni zlikwidowali 250 tys. miejsc pracy w Przemyśle Stoczniowym i cały Przemysł Stoczniowy. Zapomnieli, że to oni jako głównego "organizatora" ustanowili senatora Misiaka do wyprzedania terenów stoczniowych na działki a Nitras wówczas jeździł pod prąd na niemieckich autostradach. Pytanie do tych byłych "watców" dlaczego kapitały z majątku stoczni Szczecińskich zasilały śląskich finansistów.
2016-03-23 16:24:03
Edmund
W projekcie powinny znalezś sie też nastepujące propozycje:Zarobki dla przyszłych stoczniowców jako trzykrotność średniego wynagrodzenia,wysługa lat nawet za te lata w których stocznia nie istniała,zupa regeneracyjna i pęto kiełbasy(najlepiej polską) codziennie a na sobotę i niedzielę podwójną porcję,dwa miesiące urlopu latem i jeden miesiąc w okolicy świąt zimowych,gwarancja wykupu niechcianych statkow przez panstwo i to za cene jaką ustalą związki zawodowe a nastepnie wysokie premie za pociecie tych statków na złom i obligatoryjny wykup przez panstwo tego złomu za cene jaką wyznaczy kapelan stoczniowy.
2016-03-23 08:24:34
Odp. od Nas wszystkich...
Odp. do komentarza...do Was wszystkich ! No to dlaczego te "Twoje argumenty"... tak wowczas jak i jeszcze dzisaj - nie zadzialaly "PO-zytywnie"...??
2016-03-23 03:01:42
Radek
Szanowny Panie Nitras, niech Pan pomyśli nad zmianą szyldu, PO się kończy. Czas zmienić barwy by pozostać w grze. Później będzie za późno. Powodzenia w dalszych działaniach! Trzymam za Pana kciuki
2016-03-23 00:03:22
do Was wszystkich
Macie racje. Opozycja nic nie zrobiła przez 8 lat dla przemysłu stoczniowego ale to nie ona zlikwidowała przemysł stoczniowy w Szczecinie. Zaczęło SLD i rząd Millera. Nic nie zrobił też Pan Prezes jak był premierem w latach 2006-2007 jak i wcześniejszy rząd Marcinkiewicza. Ci ludzie to nie obecna opozycja. Potem w listopadzie 2008 roku Komisja Europejska uznała, że pomoc udzielona przez państwo polskie łamie zasady konkurencji, w związku z czym stocznie w Gdyni i Szczecinie zmuszone były oddać pomoc publiczną, co równało się z ich likwidacją, a co nastąpiło od roku 2009. Nie okłamujcie więc ludzi tylko używajcie rozsądnych argumentów, choć pewnie to tylko marzenia.
2016-03-22 22:51:54
Brak wstydu
A co robili przez ostatnie 8 lat?
2016-03-22 08:17:40
Wiekanocna w-PiS-anka,
Ale Cyrk... najpierw ta dzisjesza juz o-PO-zycja, za czasow swoich Rzadow PO-likwidowala wszystkie Stocznie i inne duze Zaklady Pracy (!) a teraz nagle PO-nownie udaja "PO-stkomunistycznych ratownikow" ? Lepiej niech ta o-PO-zycja zajmie sie ewentualnym jeszcze "PO-dratowaniem" swojej Platformy, ktora z miesiaca na miesiac szybko juz tonie... niz majac nadzieje ze Stocznia Ja kiedys PO-nownie jeszcze "Wyremontuje, PO-maluje i PO-dratuje"...???
2016-03-22 02:36:29
@Realfan
Źle ci się wydaje. Ja np. napisałem jeden komentarz, ten o zasr***nej opozycji.
2016-03-21 23:11:36
Realfan
Coś mi się wydaje że wiekszość komentarzy pisała jedna i ta sama osoba. Ten sam styl i ta sama retoryka. Nie zmieniaj nicka pisz pod swoim jednym. Co do meritum. To że będzie ustawa - Brawo! To że poznalismy jej zapisy i w małym stopniu wspomogą szczecińskie firmy - Skandal! Posłowie mają rację, trzeba lobbować aby te zapisy były przyjazne i dawały wiekszą szanse przedsiebiorcom ty w szczecinie a nie tylko w Trójmieście.
2016-03-21 22:06:03
Polak
Mieli tyle czasu ci naprawiacze-poprawiacze,osiem lat było im mało na stworzenie własnego projektu ? Bezwstydna hołota ! Do dziupli i kukać !
2016-03-21 21:36:15
Ch. Eng.
Takie wypociny to nadaja sie do "Szpilek". Szkoda że już nie ma tego satyrycznego czasopisma. Fachowiec-biznesmen Misiło z Nitrasem, ale jaja.
2016-03-21 21:29:30
NowoczesnaPO
Zasr***na opozycjo (z wyjątkiem Kukiz 15). Bez względu jak się teraz nazywacie mieliście 8 lat na obronę przemysłu stoczniowego i g***no zrobiliście, to teraz won!
2016-03-21 21:04:02
Maja
Nitras upodabnia się do Tuska, taki Tusku bis rośnie. Poślizga się trochę tu, trochę tam, i jakoś to będzie. Ważne by kilkanaście tysi co miesiąc na konto wpływało. Kasa musi się zgadzać.
2016-03-21 21:02:03
Andrzej
Panie Nitras oszczędź Pan wstydu! Tyle lat i nic nie zrobiliście dla Szczecina, teraz się budzicie! Doradca stoczniowy hyhyhy. Wstyd! Wiem, że dla pieniędzy różne rzeczy ludzie robią ale to co pan wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie. Szkoda, że za nasze pieniądze. Gdyby było Pana stać błaznować za swoje to co innego!
2016-03-21 20:58:05
Antoni
I kogo Wy macie na tych Planszach? Ta Ustawa nie jest kierowana do "cieniasów". Widać od razu,że nie macie pojęcia o przemyśle stoczniowym , a zatem nie zabierajcie się za coś co Was przerasta. Chłoptysie jesteście , to Wam powiem .Pasowałyby do Was krótkie spodenki na szelkach i lizaczek w buzi.Idźcie dobranockę obejrzeć i nie zawracajcie d... !
2016-03-21 20:56:50
Felek
Ale trzeba mieć tupet! Nitras i Marchewka zamykali polskie stocznie, a dziś mają czelność zarzucać coś ludziom, którzy chcą odbudować ten przemysł?
2016-03-21 19:27:10
Opozycja chce poprawić ustawę stoczniową
Nitrasie, nie moge na ciebie patrzec. Zalosny z amputowanym honorem.
2016-03-21 18:30:26
stoczniowiec
Dziady bez wstydu.To wasza ekipa rozłożyła przemysł stoczniowy na łopatki.
2016-03-21 18:27:38
lik
No i z czego ci fachowcy od siedmiu boleści rżą.
2016-03-21 17:57:32