wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > O unijnych cłach

O unijnych cłach

O unijnych cłach
Data publikacji: 2016-05-09 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1156 132658

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii organizuje w czwartek (12 maja) szkolenie „Unijny Kodeks celny – zmiany w obrocie międzynarodowym". Bezpłatny udział mogą w nim wziąć przedstawiciele zachodniopomorskich firm.

Unijny Kodeks celny, który wszedł w życie w życie 1 maja, przynosi wiele zmian dla przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową i importową. Najważniejsze z nich zostaną przedstawione 12 maja na szkoleniu w EEN przy RCIiTT. Poprowadzi je radca prawny Rafał Malujda. W godz. 9-14 omówi m.in. zmiany w Prawie celnym, procedury celne a warunki transakcji handlowej (INCOTERMS), wprowadzenie i wyprowadzenie towaru na obszar celny UE, wspólną taryfę celną, wiążąca informację taryfową (WIT) oraz o pochodzeniu (WIP). Będzie także mowa o wartości celnej towarów, transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi, honorariach, tantiemach autorskich i opłatach licencyjnych, długu celnym i zabezpieczeniach celnych, procedurach uproszczonych i AEO (instytucja upoważnionego przedsiębiorcy), przepisach przejściowych, ważności pozwoleń, kontrolach organów celnych, a także o ochronie własności intelektualnej w procedurach celnych.

Udział w bezpłatnym szkoleniu mogą wziąć maksymalnie po 2 osoby z firmy mającej siedzibę w województwie zachodniopomorskim. Ponadto powinna ona działać w jednej z następujących branż: ICT, spożywcza i rolnictwo, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 maja. Informacje pod numerem telefonu: 91 449 41 09.
(mag)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi