czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Gospodarka > O unijnych cłach

O unijnych cłach

O unijnych cłach
Data publikacji: 2016-05-09 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-09 09:51
Wywietleń: 1074 132658

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii organizuje w czwartek (12 maja) szkolenie „Unijny Kodeks celny – zmiany w obrocie międzynarodowym". Bezpłatny udział mogą w nim wziąć przedstawiciele zachodniopomorskich firm.

Unijny Kodeks celny, który wszedł w życie w życie 1 maja, przynosi wiele zmian dla przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową i importową. Najważniejsze z nich zostaną przedstawione 12 maja na szkoleniu w EEN przy RCIiTT. Poprowadzi je radca prawny Rafał Malujda. W godz. 9-14 omówi m.in. zmiany w Prawie celnym, procedury celne a warunki transakcji handlowej (INCOTERMS), wprowadzenie i wyprowadzenie towaru na obszar celny UE, wspólną taryfę celną, wiążąca informację taryfową (WIT) oraz o pochodzeniu (WIP). Będzie także mowa o wartości celnej towarów, transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi, honorariach, tantiemach autorskich i opłatach licencyjnych, długu celnym i zabezpieczeniach celnych, procedurach uproszczonych i AEO (instytucja upoważnionego przedsiębiorcy), przepisach przejściowych, ważności pozwoleń, kontrolach organów celnych, a także o ochronie własności intelektualnej w procedurach celnych.

Udział w bezpłatnym szkoleniu mogą wziąć maksymalnie po 2 osoby z firmy mającej siedzibę w województwie zachodniopomorskim. Ponadto powinna ona działać w jednej z następujących branż: ICT, spożywcza i rolnictwo, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 maja. Informacje pod numerem telefonu: 91 449 41 09.
(mag)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi