sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Nowe władze stowarzyszenia żeglugowego

Nowe władze stowarzyszenia żeglugowego

Nowe władze stowarzyszenia żeglugowego
Data publikacji: 2017-06-28 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 11:14
Wywietleń: 968 272679

Sławomir Mańkowski został nowym prezesem Biura Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu w Szczecinie. Wybrano go 27 czerwca podczas walnego zgromadzenia członków tego stowarzyszenia.

Ustępującemu zarządowi i komisji rewizyjnej udzielono absolutorium. Wybrano nowe władze na kadencję 2017-2021.

– Prezesem stowarzyszenia został Sławomir Mańkowski, który należy do tej organizacji od 2009 roku – poinformował Dariusz Sałata, dyrektor biura BPŻMBZ. – W latach 2009-2013 pełnił funkcję członka zarządu, a od 2013 roku był jego wiceprezesem. Zawodowo związany jest z firmą Euroafrica Shipping Lines, gdzie jako kierownik Działu Linii Europejskich odpowiada za serwisy krótkiego zasięgu do Wielkiej Brytanii oraz Szwecji.

W nowej kadencji funkcję wiceprezesów stowarzyszenia pełnić będą Marek Wiese i Krzysztof Anzlewicz. Sekretarzem został Krzysztof Urbaś, a skarbnikiem Krzysztof Rodzoch. Członkami zarządu są Henryk Salmonowicz i Krzysztof Pilarski. Komisję rewizyjną tworzą: Michał Wykowski (przewodniczący), Jerzy Korecki (wiceprzewodniczący) i Katarzyna Malinowska (sekretarz).

Stowarzyszenie, mające siedzibę w Szczecinie, współpracuje z innymi narodowymi biurami promocji żeglugi morskiej bliskiego zasięgu, działającymi w krajach Unii Europejskiej. Utworzyły one sieć biur – European Shortsea Network (www.shortsea.info).

Biuro m.in. inicjuje, wspiera i uczestniczy w działaniach zmierzających do rozwoju w Polsce żeglugi morskiej bliskiego zasięgu. Propaguje ideę tzw. przewozów kombinowanych, typu „od drzwi do drzwi” i „z drogi na morze”. Monitoruje problemy i ograniczenia, na jakie napotyka rozwój żeglugi morskiej bliskiego zasięgu w Polsce. Zbiera informacje związane z jej funkcjonowaniem. Organizuje konferencje, warsztaty itp.

Żegluga bliskiego zasięgu to przewóz ładunków i pasażerów drogą morską pomiędzy portami położonymi w Europie lub poza nią, ale w krajach mających linię brzegową na morzach zamkniętych graniczących z naszym kontynentem.

(ek)

Fot. arch.

Komentarze

portowiec
a ty obserwator jestes saska pierdola
2017-11-24 11:11:42
obserwator
Nic szczególnego nie robią. Spotkają się, kawkę wypiją i nic z tego nie ma. Kolejna bezproduktywna organizacja. Wymieniają się tylko stanowiskami.Na debatach się kończy zazwyczaj.
2017-06-28 18:18:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi