czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Nowa baza logistyczna w „Policach"

Nowa baza logistyczna w „Policach"

Nowa baza logistyczna w „Policach"
Data publikacji: 2017-04-12 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-12 19:06
Wywietleń: 113 237469

W Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA od środy oficjalnie już działa nowa baza logistyczna. Warta 30 milionów złotych inwestycja jest odpowiedzią spółki na oczekiwania rynku - pozwoli jej zwiększyć sprzedaż pakowanych nawozów.

Największa inwestycja logistyczna w Grupie Azoty Police powstała w dwa lata kosztem 30 mln zł. W nowej bazie zatrudnienie znalazło 47 osób.
- Baza logistyczna usprawni proces produkcji, dostosowuje go też do potrzeb odbiorców, którzy oczekują nawozów konfekcjonowanych, sprzedawanych w mniejszych opakowaniach, a teraz takie możemy im dostarczać - mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police. - Jest również miejscem bardziej komfortowej i bezpiecznej pracy.

W skład nowego kompleksu - oprócz budynku pakowni - wchodzą dwa magazyny, z których każdy ma po 5 tys. m kw. powierzchni, oraz plac manewrowy dla czekających na załadunek ciężarówek. Baza wyposażona jest w dwie linie konfekcjonujące. Jedna służy do pakowania nawozów na palety, druga zaś w tzw. big-bagi.
Inwestycja, poza zwiększeniem asortymentu polickich produktów o pakowane nawozy, w tym np. mocznik, pozwoli także obniżyć o ok. 550 tys. zł rocznie koszty transportu towarów na terenie zakładów.

(mag)

Fot. Marzenna Głuchowska

Nowa baza logistyczna w „Policach" Nowa baza logistyczna w „Policach" Nowa baza logistyczna w „Policach" Nowa baza logistyczna w „Policach" Nowa baza logistyczna w „Policach" Nowa baza logistyczna w „Policach"

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi