piątek, 17 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Najlepsi dla inwestorów

Najlepsi dla inwestorów

Najlepsi dla inwestorów
Data publikacji: 2016-12-07 16:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-25 17:15
Wywietleń: 1613 182621

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA oceniła regionalne centra obsługi biznesu. Zachodniopomorskie jest najlepsze w kraju.

Działania PAIiZ wspiera ogólnopolska sieć regionalnych centrów obsługi inwestora. Ona też je ocenia. Najpierw odbywa się audyt wewnętrzny, następnie zbierane są opinie o współpracy z regionalnymi centrami obsługi inwestorów, a w końcu prezentacja regionu w języku angielskim. Prowadzona przez PAIiZ trzystopniowa certyfikacja służy weryfikacji przygotowania merytorycznego pracowników oraz sprawdzeniu standardów prowadzonej obsługi inwestycyjnej.
W najnowszym rankingu PAIiIZ, Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oraz opolskie zostały sklasyfikowane jako najlepsze w Polsce.
Tylko w tym roku wsparcie COIE przyczyniło się do zainwestowania w Zachodniopomorskiem takich firm jak Zalando, Amazon czy Sia Abrasives. Olbrzymim zainteresowaniem (ponad 250 osób) cieszą się cykliczne spotkania „Skok po innowacyjność”, zbliżające biznes z nauką. Centrum wspiera też firmy w prezentowaniu się na branżowych targach, przygotowywaniu strategii eksportowych, organizuje także wyjazdy studyjne – np. ostatnio dla branży IT do Danii.
Zachodniopomorskie COIE w tym roku zdobyło też tytuł „Solidny partner w środowisku lokalnym”. Przyznany mu został na Międzynarodowych Targach Technologii i Produktów w Poznaniu.

(mag)

Na zdjęciu: Uroczystość w Warszawie.

Najlepsi dla inwestorów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi