piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Nagroda za późniejszą emeryturę

Nagroda za późniejszą emeryturę [FILM]

Nagroda za późniejszą emeryturę
Data publikacji: 2017-03-29 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-31 07:27
Wywietleń: 947 228615

Premia 10 tys. zł za niekorzystanie przez dwa lata z obniżonego wieku emerytalnego – to kolejny pomysł na zmiany w systemie emerytalnym. Pomysł premii jest jednym z rozważanych przez rząd wariantów rozwiązań zachęcających do późniejszego przechodzenia na emeryturę – potwierdziła Premier Beata Szydło.

- Rząd rozważa propozycję by wynagrodzić osoby, które zdecydują się na nie skorzystanie z obniżonego wieku emerytalnego lecz będą pracować 2 lata dłużej. W przypadku mężczyzn do 67 roku życia, w przypadku kobiet do 62 roku życia. Te dwa lata pracy przełożą się na to, że otrzymają bonus w wysokości 10 tys. zł takiego dodatku jednorazowego. Jest to nazywane wstępnie mianem „bonu emerytalnego” – mówi newsrm.tv  Łukasz Kozłowski, ekspert ekonomiczny Pracodawców RP.

Rząd już od dawna zastanawia się, jak zapobiec korzystaniu przez obywateli z prawa do przejścia na emeryturę w wieku 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn. A takie możliwości pojawią się już 1 października – kiedy zacznie obowiązywać nowe prawo.

Najnowszy pomysł wypłaty bonusów za późniejsze przejście na emeryturę jest najlepszym spośród tych, które do tej pory zostały zaproponowane przez kręgi rządowe – oceniają Pracodawcy RP. Ich zdaniem takie rozwiązanie może wpłynąć na zmianę decyzji stosunkowo niewielkiego odsetka ubezpieczonych, a część pieniędzy trafi do tych, którzy i tak pracowaliby dłużej.

W wyniku skrócenia wieku emerytalnego do końca bieżącej dekady liczba osób w wieku produkcyjnym zmniejszy się dodatkowo o nieco ponad 1 mln, co nie pozostanie bez wpływu na potencjalne tempo wzrostu gospodarczego oraz sytuację finansów publicznych. Jak wynika z szacunków ZUS, w dalszej perspektywie przeciętna wysokość emerytury mężczyzn obniży się na skutek samego skrócenia wieku emerytalnego o ok. 10 proc., a kobiet o ponad 40 proc.

Żródło: Newsrm.tv

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Kazdemu... ale wg. wniesionego wczesniej Wkladu,
Najpierw Wladza chce opuscic wiek emerytalny o 2 lata, a pozniej chce temu "zapobiec"... czyli cos tu jednak nie gra... wg. "powyzszego textu" ? Jesli Kobiety poprzechodza na wczesniejsza emeryture juz przy 60-tce... to bedzie to juz o 5 lat wczesniej liczac do 65-ki, to automatycznie beda juz przez te 5 lat wczesniej korzystaly i z Meskiego Funuszu Emerytalnego ! A to zakrawa juz na "Wyzysk i Niesprawiedliwosc" !! Taki Podarunek, to mozna Kobietom zrobic... ale tylko w dniu 8 Marca - inaczej Faceci beda juz o 5 lat wczesniej wykorzystywani i "DOJENI"...! A po 2-gie: 10 000 zl : 24 m-ce = 416,66 zl na miesiac, minus (-) Podatek, czyli dalej okolo 300 zlotych na miesiac Netto : 20 dni pracy w miesiacu = 15 zl dziennie "dodatkowo" ! Ot... ale mi "Wielki Biznes" od 7-ej rano do 15-tej - czyli 15 zl dziennie : 8 godz = 1,87 zl Extra na godzine wg. w/w Premi - czyli tylko na 1-no zwykle piwo lub paczuszke cukierkow !!
2017-03-31 01:08:11
65 lat - by reszte zycia przeznaczyc "choc troche" i dla malych Wnuczkow...
Zachodu nie stac, a Polske STAC... by Kobiety przechodzily na Emeryture juz po ukonczeniu 60 lat a chyba powino byc rowno i Sprawiedliwie, tzn. wszyscy po ukonczeniu 65 lat ! Urzednikom i Biurokratom nie pracujacym ciezko fizycznie - to mozna przedluzyc ewentualnie i do 67 lat ? Gdyz Kobiety i tak zyja DLUZEJ od Mezczyzn - o okolo 5-7 lat !!
2017-03-30 12:30:24
radosny
A nie tak dawno temu niemiłosiernie zaszczuwano ludzi,żeby przeszli na emeryturę i zeby można było chapnąć ich posadka, upchać jakiegoś krewniaka.
2017-03-29 15:27:29
Jarun
Proponuję też przyznać nagrodę w wysokości kosztów pochówku i stypy za wcześniejszą śmierć. Dla pierwszych dziesięciu chętnych - bonifikata: niedoszły nieboszczyk może być na własnej konsolacji.
2017-03-29 15:15:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi