sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Na co unia dołoży firmom

Na co unia dołoży firmom

Na co unia dołoży firmom
Data publikacji: 2016-08-13 07:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-13 07:20
Wywietleń: 1553 148351

Blisko 65 mln zł trafi do zachodniopomorskich przedsiębiorców z Regionalnego Programu Operacyjnego. Będą to pieniądze na wdrożenie innowacyjnych technologii. Mają się przyczynić do utworzenia kilkuset nowych miejsc pracy.

Chodzi o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 przeznaczone na tworzenie nowych miejsc pracy w obszarze Specjalnej Strefy Wdrożenia (część Pomorza Zachodniego o niskim poziomie rozwoju gospodarczego). Pierwsze środki z nowego RPO trafią do przedsiębiorców. Na wdrożenie innowacyjnych technologii, a przede wszystkim utworzenie w regionie kilkuset nowych miejsc pracy, piętnaście zachodniopomorskie firmy otrzyma łącznie około 65 mln zł z rozstrzygniętego niedawno konkursu.

Marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz podpisał już z przedsiębiorstwami pierwsze dwie umowy. Unijna dotacja trafi na zakup linii technologicznej i rozpoczęcie produkcji formatek meblowych z płyt drewnopochodnych w Szczecinku (dotacja: ponad 3,3 mln zł). Marszałek podpisał również umowę z Winnicą Baniewice - dotacja na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń do produkcji wina musującego (wsparcie: 2,4 mln zł). Jak informuje biuro prasowe marszałka, pomoc tym firmom pozwoli na stworzenie w regionie 43 nowych miejsc pracy.

- Na Pomorzu Zachodnim stawiamy na gospodarkę. Na jej bezpośrednie wsparcie przeznaczamy ponad 36 proc. środków Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W całym RPO 2014-2020 na wsparcie firm jest zarezerwowane 276 mln euro.

(masz)

 Fot. Leszek WÓJCIK

Unijna dotacja pomoże Winnicy Baniewice kupić nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji wina musującego

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi