sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Na co unia dołoży firmom

Na co unia dołoży firmom

Na co unia dołoży firmom
Data publikacji: 2016-08-13 07:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1665 148351

Blisko 65 mln zł trafi do zachodniopomorskich przedsiębiorców z Regionalnego Programu Operacyjnego. Będą to pieniądze na wdrożenie innowacyjnych technologii. Mają się przyczynić do utworzenia kilkuset nowych miejsc pracy.

Chodzi o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 przeznaczone na tworzenie nowych miejsc pracy w obszarze Specjalnej Strefy Wdrożenia (część Pomorza Zachodniego o niskim poziomie rozwoju gospodarczego). Pierwsze środki z nowego RPO trafią do przedsiębiorców. Na wdrożenie innowacyjnych technologii, a przede wszystkim utworzenie w regionie kilkuset nowych miejsc pracy, piętnaście zachodniopomorskie firmy otrzyma łącznie około 65 mln zł z rozstrzygniętego niedawno konkursu.

Marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz podpisał już z przedsiębiorstwami pierwsze dwie umowy. Unijna dotacja trafi na zakup linii technologicznej i rozpoczęcie produkcji formatek meblowych z płyt drewnopochodnych w Szczecinku (dotacja: ponad 3,3 mln zł). Marszałek podpisał również umowę z Winnicą Baniewice - dotacja na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń do produkcji wina musującego (wsparcie: 2,4 mln zł). Jak informuje biuro prasowe marszałka, pomoc tym firmom pozwoli na stworzenie w regionie 43 nowych miejsc pracy.

- Na Pomorzu Zachodnim stawiamy na gospodarkę. Na jej bezpośrednie wsparcie przeznaczamy ponad 36 proc. środków Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W całym RPO 2014-2020 na wsparcie firm jest zarezerwowane 276 mln euro.

(masz)

 Fot. Leszek WÓJCIK

Unijna dotacja pomoże Winnicy Baniewice kupić nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji wina musującego

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską