poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Most odpłynął

Most odpłynął

Most odpłynął
Data publikacji: 2017-01-31 08:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-31 19:17
Wywietleń: 124 209440

Części mostu, budowanego w Szczecińskim Parku Przemysłowym przez spółkę Montostal, odpłynęły już do Norwegii. W minionym tygodniu na ponton załadowano łukowe przęsło.

Przypomnijmy, że na placu ośrodka pochylniowego Wulkan w SPP w zeszłym roku budowane były części blisko 200-metrowego mostu, na zamówienie klienta z Norwegii. Konstrukcję – dwa najazdy i łukowe przęsło – wykonała spółka Montostal Szczecin. Firma ta ma na swoim koncie wiele podobnych zrealizowanych przedsięwzięć zarówno w kraju, jak i za granicą.

Transport mostu ze Szczecina do norweskiej miejscowości Sogndal odbywa się drogą morską. Zajęła się nim szczecińska spółka Marine Crane (reprezentująca szwedzką Marine Group). Najpierw, za pomocą suwnicy bramowej na pochylni Wulkan, dwie części konstrukcji (najazdy) załadowano na ponton „Carrier-10”, który później ruszył w drogę wraz z holownikiem „Mentor”. W zeszłym tygodniu natomiast na pontonie „Carrier-8” umieszczono łukowe przęsło mostu. W czwartek odpłynął ze Szczecina razem z holownikami „Euros” i „Amon”, należącymi do Zakładu Usług Żeglugowych. „Euros” pomagał w transporcie tylko do Świnoujścia, „Amon” zaś dostał za zadanie dostarczenie przęsła do Sogndal. Na miejscu będzie prawdopodobnie 31 stycznia.

(ek)

Fot. Marine Crane

Most odpłynął Most odpłynął Most odpłynął Most odpłynął Most odpłynął Most odpłynął

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi