wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Morska współpraca z Indonezją

Morska współpraca z Indonezją [GALERIA]

Morska współpraca z Indonezją
Data publikacji: 2017-06-09 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-10 17:35
Wywietleń: 332 268234

Memorandum o współpracy dotyczącej spraw morskich podpisali w piątek (9 czerwca) w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz wicepremier i minister koordynator ds. morskich Indonezji – Luhut Binsar Panjaitan. Wystąpieniami obydwu polityków rozpoczął się drugi dzień obrad 5. Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

– Wspólna deklaracja będzie kanwą do zacieśnienia współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Indonezją – mówił M. Gróbarczyk o podpisanym dokumencie, dziękując indonezyjskiemu ministrowi za przyjęcie zaproszenia. – Wyrażam przekonanie, że dzisiejsze spotkanie to początek naszej dobrej i wieloletniej współpracy.

Minister Gróbarczyk podkreślił, że jego resort będzie kontynuował działania mające na celu wzmocnienie gospodarki morskiej.

– Mam nadzieję, że w przyszłym roku podczas 6. Międzynarodowego Kongresu Morskiego będę mógł przedstawić kolejne konkretne działania na rzecz przywrócenia gospodarce morskiej i żegludze śródlądowej należnych im – bo wynikających z ich potencjału – pozycji w ramach naszej gospodarki – podkreślił minister. – Również w przyszłym roku Polska będzie organizatorem Światowego Dnia Morza. Międzynarodowa Organizacja Morska przyznała Polsce prawo do organizowania najważniejszego święta morskiego ONZ w 70. rocznicę powołania tej organizacji. To zbiega się z naszym, niezwykle ważnym świętem – setną rocznicą odzyskania niepodległości. Te uroczystości odbędą się w Szczecinie. (ek)

Fot. Dariusz Gorajski

Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją

Komentarze

A toci dopiero
W Indonezji żyje największa na świecie liczba wyznawców islamu. Będziemy kształcić dla nich marynarzy i oferować nasze technologie. SUPER!!!
2017-06-09 18:34:44
Daleko, ale warto
Kiedyś statki miały częste połączenia z Azją, warto to przywrócić, bo to wciąż rozwijający się i potężny rynek.
2017-06-09 12:49:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej