niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców
Data publikacji: 2016-09-01 10:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1444 152001

Oceniając przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju pakiet „100 zmian dla Firm”, pracodawcy popierają regulacje dotyczące świadectw pracy, regulaminu wynagradzania i urlopu wypoczynkowego, których celem jest zmniejszenie obciążeń małych firm.  Wciąż jest jednak dużo do usprawnienia.

dr Marek Cichocki, przewodniczący rady nadzorczej  ZPPZ Lewiatan:

- Pozytywnie oceniam wydłużenie siedmiodniowego terminu na złożenie odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę do 14 dni. Wypowiedzenie umowy o pracę na okres 7 dni, jak było dotychczas,  nie zawsze pozwało pracownikowi na rozważenie wszystkich okoliczności sprawy i skuteczną reakcję. Wątpliwości budzi jednak ograniczenie dostępu do informacji o przeszłości kryminalnej potencjalnego pracownika, te regulacje powinny być dopracowane.

dr Justyna Sobeyko-Bejnarowicz, adwokat, ekspertka ZPPZ Lewiatan:

- Ograniczenie możliwości weryfikacji przeszłości kryminalnej pracowników wyłącznie do podmiotów podlegających nadzorowi KNF, nie pozwoli na rzeczywiste sprawdzanie wiarygodności pracowników. Nie mają takich możliwości np. podmioty świadczące profesjonalne usługi biznesowe również dla sektora finansowego, które nie mogąc sprawdzić przeszłości kryminalnej pracowników, nie są w stanie świadczyć wielu zaawansowanych usług z Polski. Ograniczy to tym podmiotom zarówno zakres ich działalności, jak i możliwość tworzenia miejsc pracy. Kryteria przyznania prawa do weryfikowania karalności pracownika powinny być związane z określonym zakresem obowiązków pracowników.

 

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi