wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Minister zapewnił finansowanie obwodnic w Zachodniopomorskiem

Minister zapewnił finansowanie obwodnic w Zachodniopomorskiem

Minister zapewnił finansowanie obwodnic w Zachodniopomorskiem
Data publikacji: 2017-11-08 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 3212 300198

Okazuje się, że minister infrastruktury i budownictwa zapewni pieniądze nie tylko na obwodnicę Myśliborza. Na stronie internetowej resortu ukazała się w środę 8 listopada informacja, że decyzję o zapewnieniu finansowania podjął także dla obwodnic: Warzymic i Przecławia w Zachodniopomorskiem oraz Niemodlina.

Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził aneks do programu inwestycji obejmującej powstanie obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu drogi krajowej nr 13. W jej ramach powstanie 6,5 km dwujezdniowej drogi głównej ruchu przyspieszonego (klasa GP) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Konstrukcja nawierzchni zostanie dostosowana do obciążenia 115 kN/oś. Wybudowane zostaną węzły drogowe, obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy, wyremontowana zostanie również istniejąca jezdnia. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Realizacja robót przewidziana jest w latach 2019 – 2021 r.

Jak już pisaliśmy, szef MIiB zatwierdził program budowy odcinka drogi krajowej nr 26, stanowiącego obwodnicę Myśliborza. Zakres prac obejmuje budowę 3,4 km drogi klasy GP o dwóch pasach ruchu, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach zadania powstanie rondo oraz drogi dojazdowe, chodnik, ścieżka rowerowa, ekrany akustyczne oraz oświetlenie uliczne. Inwestycja będzie obejmować także przebudowę mostu na rzece Myśli, sieci energetycznej, telekomunikacyjnej i wodociągowej. Konstrukcja nawierzchni zostanie dostosowana do obciążenia 115 kN/oś. Prowadzenie robót także przewidziane jest na lata 2019 – 2021 r.

(mg)

Mapa MIiB

 

 

Komentarze

Bartek
Czemu ten lud nierozgarniety nie jezdzi z Przeclawia przez Rejkowo i Okulickiego tylko sie pchaja na DK13 jak te barany?
2017-11-09 08:28:47
u
Gdyby na rondzie Hakena jechać prosto i od razu włączyć się do autostrady to byłby ideał. Korki są bardzo uciążliwe, a dojazd do Warzymic i Przecławia to koszmar. A może i Ikea by powstała, bo studenci już nie mogą się doczekać.
2017-11-09 07:32:10
.
Najniższą ofertę cenową w przetargu na wykonanie obwodnicy Warzymic i Przecławia przedstawiła spółka ENERGOPOL SZCZECIN, z dość dużą różnicą w porównaniu do pozostałych ofert. Obserwując inne inwestycje prowadzone przez tą firmę na terenie woj. Zachodniopomorskiego, termin 4-5 lat można włożyć śmiało między bajki ...
2017-11-09 06:53:21
jonatan
Szkoda, że dopiero za 4 lata jest szansa na poprawę, o ile nie będzie opóźnień. Być może wtedy dopiero znikną permanentne korki w Przecławiu i Warzymicach. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, powstają nowe osiedla, nowe zakłady jak Amazon, magazyny i sklepy, a droga ciągle ta sama. W dodatku mieszkańcy Mierzyna zrobili sobie skrót przez Ostoję i Warzymice do DK13, co doprowadza do kompletnego paraliżu w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. I trudno to zrozumieć, bo sami stoją w korku zamiast jechać dwujezdniową ulicą Europejską. A nowe osiedla w Warzymicach i na terenie byłej cukrowni ciągle są powstają. Za rok ten fragment DK13 od ul. Cukrowej do Kołbaskowa, zakorkuje się na AMEN!
2017-11-09 00:05:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi