sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Miliony z nowego RPO na rynek pracy

Miliony z nowego RPO na rynek pracy

Miliony z nowego RPO na rynek pracy
Data publikacji: 2015-09-22 19:15
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-22 19:14
Wywietleń: 125 23050

Prawie 3800 bezrobotnych jeszcze w tym roku zyska szansę na poprawę swojego losu. Powiatowe urzędy pracy jako pierwsze dostały bowiem pieniądze z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Trafią do nich 43 miliony złotych na staże, praktyki, szkolenia czy też pomoc w założeniu własnej firmy.

W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie we wtorek podpisane zostały umowy z dyrektorami PUP-ów bądź starostami na dofinansowanie ich przedsięwzięć z RPO na lata 2014 – 2020 (Europejski Fundusz Społeczny - 450 mln euro, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego -1150 mln euro).
- Jesteście historycznymi, bo pierwszymi, beneficjentami nowego RPO - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. - Inaugurujemy go w województwie od działań, które od lat są naszym największym wyzwaniem - aktywizacji zawodowej i przeciwdziałania bezrobociu.

Do 20 zachodniopomorskich PUP-ów trafią 43 mln zł. Pieniądze te są przeznaczone na wsparcie 3792 bezrobotnych. Przede wszystkich tych, który ukończyli 29 lat, oraz mających najtrudniejszą sytuację na rynku pracy (m.in. 809 osób w wieku 50+,  141 niepełnosprawnych, 1980 długotrwale bezrobotnych, kobiety, nisko wykwalifikowani). Będą mogli skorzystać z praktyk, staży, zatrudnienia subsydiowanego, szkoleń czy też uzyskać finansową pomoc na założenie własnej firmy.

Pod koniec lipca stopa bezrobocia w Zachodniopomorskiem wynosiła 13,2 proc. Chociaż wreszcie spadła do poziomu sprzed 2008 r., to i tak nasze województwo ciągle jest w czołówce tych, w których najtrudniej o pracę. Najgorsza sytuacja jest w powiecie białogardzkim (24,3 proc.)
- Mimo że po raz pierwszy od 2010 roku bezrobocie jest poniżej 25 procent - mówi Henryk Ręcławowicz, dyrektor PUP w Białogardzie. - Z przyznanych nam niemal 1,8 miliona złotych skorzysta jeszcze w tym roku blisko 155 osób. Już mamy 85 chętnych na odbycie staży.

(mag)

Na zdjęciu: od prawej  dyr. H. Ręcławowicz, marszałek O. Geblewicz z pierwszą z pierwszych umów z nowego RPO, oraz dyrektor WUP Andrzej Przewoda 

Fot.: Ryszard PAKIESER

 

Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy Miliony z nowego RPO na rynek pracy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi