środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > „Lewy" inwestuje w szczeciński startup

„Lewy" inwestuje w szczeciński startup

„Lewy" inwestuje w szczeciński startup
Data publikacji: 2017-02-10 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1675 213664

Fundusz Protos Venture Capital, którego udziałowcami są Anna i Robert Lewandowscy, zainwestował 3,5 mln złotych w serwis ślubny wedding.pl. Twórcą platformy, która dotąd funkcjonowała pod nazwą TwojaSuknia.pl, jest szczecińska firma Wedding Day Media, która działa w Technoparku Pomerania.

Znany polski piłkarz i jego żona nabyli udziały w ślubnym serwisie za pośrednictwem funduszu Protos Venture Capital, którego Robert Lewandowski jest komandtytariuszem. PVC wspiera startupy i za jego pośrednictwem Lewandowscy zainwestowali też m.in. w internetową galerię handlową, aplikację poświęconą wyprzedażom garażowym i platformę, która działa jako bazar rolniczy.
Pomysłodawcą serwisu jest szczecinian Paweł Sala, który podczas przygotowań do własnego ożenku zauważył, że internetowe oferty większości salonów ślubnych są nieaktualne, a część z nich w ogóle nie istnieje w sieci, przez co obejrzenie dostępnych modeli sukien wymaga jeżdżenia od sklepu do sklepu. Pomysłem na ułatwienie przyszłym małżonkom przygotowań do ślubu podzielił się z Adamem Kowalczykiem, który został jego wspólnikiem. Początkowo strona działała pod nazwą Twojasuknia.pl i była internetowym katalogiem sukien ślubnych. W 2013 r. serwis pozyskał inwestora - fundusz PVC. Teraz wsparł go on ponownie. Nazwę platformy zmieniono na Wedding.pl, a kolejny finansowy zatrzyk umożliwi jej dalsze udoskonalanie.

- Pieniądze z inwestycji przeznaczymy m.in. na wzmocnienie naszego zespołu, poszerzanie usług, budowę zasięgu, promocję czy badania preferencji użytkowników – mówi Paweł Sala.

Serwis wedding.pl ma 400 tys. użytkowników (korzysta z niego prawie 90 proc. panien młodych w Polsce) i blisko 4 mln odsłon miesięcznie. Aplikację mobilną pobrało już 260 tys. osób.
Platforma ułatwia kompleksową organizację ceremonii ślubnej. Za jej pośrednictwem można nie tylko znaleźć wymarzoną suknię czy garnitur w salonach z całej Polski, wybrać salę weselną, a dzięki dodanemu niedawno wirtualnemu organizerowi np. zaplanować usadzenie gości przy stole. Zamieszcza także oferty m.in. jubilerów, fotografów, zespołów muzycznych czy producentów dekoracji. Nowożeńcy mają na niej informacje o asortymencie i usługach kilkudziesięciu tysięcy firm.

(mag)

Komentarze

Panie" Lewy"
A jak na tych stronach... trafi sie na "ZLO-tko" co juz po kilku tygodniach po odejsciu od Oltarza, przestanie sie swiecic... to co wtedy ??
2017-02-12 19:51:32
Do mlodych i "zielonych" chlopakow...
Jak nie chcecie placic przez 20-kilka lat "Wysokich Alimentow"... to nie dajcie sie nabrac !!
2017-02-12 00:46:44
X
Szczecinianin
2017-02-10 21:05:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny