niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Lewiatan: Firmy dają podwyżki, aby zatrzymać pracowników

Lewiatan: Firmy dają podwyżki, aby zatrzymać pracowników

Lewiatan: Firmy dają podwyżki, aby zatrzymać pracowników
Data publikacji: 2017-11-23 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-25 20:32
Wywietleń: 838 302117

Jak podaje GUS, przeciętne zatrudnienie w październiku br. wzrosło o 4,4 proc. r/r, a wynagrodzenie aż o 7,4 proc. Jest to efekt coraz silniejszej presji płacowej, która wynika z rosnącego popytu na pracowników.

Aleksandra Turbaczewska, ekspertka ds. rynku pracy:

- Spadającemu bezrobociu i lepszej koniunkturze gospodarczej towarzyszy znaczna rotacja pracowników, w szczególności wśród młodych osób, które od pracodawców oczekują możliwości rozwoju. Natomiast brak pracowników to efekt niskiej aktywności zawodowej, obniżenia wieku emerytalnego oraz wchodzenia na rynek pokolenia niżu demograficznego. Warto więc postawić na zapewnienie warunków do rozwoju rynku pracy, zwłaszcza w kontekście kształcenia przyszłych i obecnych pracowników.

Roman Siedlikowski, Global Erisson Consulting:

- Pracodawcy konkurują o pracowników wykwalifikowanych oraz tych zatrudnianych w pracach prostych. Obecnie wyzwaniem nie jest proces rekrutacji, ale utrzymanie osób pracujących w firmach.  Pracodawcy świadomie decydują się zwiększyć budżet na wynagrodzenia, przewidując, że w przeciwnym wypadku może grozić im utrata pracowników, ponieważ konkurencja coraz częściej oferuje atrakcyjniejsze stawki.


 

 

Komentarze

@pracodawca
Rzeczywiście trafiłeś "pracodawca". Tu cała twoja rodzina i czekamy na ciebie. Będziesz siedział i układał puzzle. Każdy cię podziwia, że tylko ty w rodzinie potrafisz ułożyć. Kaftan czeka na ciebie-mitomanie i "ukoł". PS. A twój wujek znowu w pasach.
2017-11-25 20:10:58
@ wolnomularz
W więc jednak z Tworek w tej sytuacji wszystko jest jasne. Zdrowia życzę.
2017-11-25 19:27:25
wolnomularz
Popatrz: trafiłem kretyna-mitomana :-))) Od dawna cierpisz na rozdwojenie jaźni? Nie widzisz, że jesteś śmieszny i tchórzliwy :-)))
2017-11-25 10:02:58
@wolnomularz
Z Tworek piszesz?
2017-11-25 00:09:26
wolnomularz
"pracodawca" czyli "stary stoczniowiec", a przy okazji "matka pięciorga bachorów", "stary nauczyciel", wojskowy, kibic, powstaniec styczniowy, piłsudczyk, ułan, prezes...itp jak coś wytłumaczy -to klękajcie narody. Jednym słowem bezrobotny hultaj, nudzący się przed klawiaturą. Zakompleksione bimbajło, chcący wszystkim udowodnić, że tylko on ma rację.
2017-11-24 12:14:47
Pracodawca
Wybitni znafcy!!!!!! kto by pomyślał, że firmy daja podwyżki żeby zatrzymać pracowników. Wielu mysli przecież, że aby zatrzymać pracowników trzeba im obniżać pensje!!! Dobrze, że ci państwo tak nam pięknie wszystko wyjaśnili to muszą być naprawde wybitne umysły ekonomiczne. BRAWO!!!
2017-11-23 22:57:22
trohan
Wy głąby (dziedziczne imbecyle), najpierw doczytajcie, a potem dyskutujcie na forum. Napiszecie po jednym zdaniu i cieszycie się jak prosiaki z pomyj. "Wielki Wschód Francji" nie jest filantropem.
2017-11-23 20:18:39
@Dynia
Ci masoni, to filantropi jacyś. Tak tyrają dla postępu i rozwoju ludzkości. O! La, la!
2017-11-23 19:19:37
Dynia
trohan - gdyby nie masoni nie było by postępu i rozwoju ludzkości,
2017-11-23 13:44:23
trohan
X-ty hultaju, żadna praca ci nie pasuje, jak Kiepskiemu. A masoni z Lewiatana nie odpuszczają. "Chodźcie do mnie dzieci wdowy" "Deszcz pada" pada równo i na ciebie i na..."
2017-11-23 12:08:14
x
Popytu, ale na roboli (słynne reklamy wciąż poszukujące od początku roku do magazynu pod Szczecinem) lub wykwalifikowanych informatyków i specjalistycznych inżynierów. A gdzie urzędnicy, osoby do pracy biurowej?
2017-11-23 09:30:59