piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Gospodarka > Łasztownia. Koncepcja już jest

Łasztownia. Koncepcja już jest

Łasztownia. Koncepcja już jest
Data publikacji: 2016-01-05 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2317 87408

W przyszłym roku zostanie ogłoszony międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie miejskiej części szczecińskiej Łasztowni. Na razie swoje plany przedstawiła spółka Port Rybacki Gryf do której należą pozostałe tereny tego fragmentu miasta. Firma chce m.in. wybudować kolejną chłodnię.

Pod koniec września tego roku Szczecin złożył wniosek do ministra Skarbu Państwa o nieodpłatne przekazanie na rzecz gminy ponad 11 tys. udziałów (o wartości ponad 5,6 mln zł) w spółce Gryf Nieruchomości. Firma ta powstała w wyniku podziału Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Usługowego Port Rybacki Gryf. Trafiły do niej m.in. grunty i znajdujące się na niej historyczne budynki na Łasztowni. Nieruchomości należące do spółki sąsiadują z działkami, których właścicielem lub użytkownikiem wieczystym jest Gmina Miasto Szczecin oraz jednoosobowa spółka miejska Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego. Dlatego miasto postanowiło skomunalizować te tereny co ma pomóc w zagospodarowaniu terenu całej Łasztowni, otwarciu jej na miasto oraz podnieść atrakcyjność tych nieruchomości. Również dla inwestorów. Na ostatniej sesji Rady Miasta w ubiegłym roku radni wyrazili zgodę na taką operację. Teraz musi ona zostać zaakceptowana przez ministra Skarbu Państwa.

- W tej chwili odpowiadamy na ostatnie pytania ministerstwa. Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w lutym - stwierdził Piotr Mync, wiceprezydent Szczecina.

Na razie plany co do swojej części Łasztowni, przedstawiła we wtorek na komisji rozwoju, promocji i gospodarki morskiej Rady Miasta spółka Port Rybacki Gryf.

- Przymierzamy się do wybudowania nowej chłodni. Nasz dotychczasowy obiekt, to 13,8 tys. ton pojemności. Nowa inwestycja zwiększy nasze możliwości do ponad 20 tys. ton. Pozwoli to nam np. na składowanie produktów głęboko mrożonych. Nowa chłodnia to także szansa na zdobycie nowych zagranicznych klientów - mówił Paweł Stępień, prezes firmy. ©℗

(dar)

Fot.: Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

kalafior
Może gdzieś tam w końcu powstaniw Muzeum Morskie? Eksponaty w postaci starych statków mogłyby stać przy nabrzezach od strony Wałów Chrobrego. Byłby to dodatkowo fajny widok z zamku.
2016-01-08 12:30:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy