piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Kurier" uhonorowany - za zasługi dla gospodarki

Kurier" uhonorowany - za zasługi dla gospodarki

Kurier" uhonorowany - za zasługi dla gospodarki
Data publikacji: 2015-10-09 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-10 10:58
Wywietleń: 169 27239

Redakcja "Kuriera Szczecińskiego" została w czwartek wyróżniona Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie.

Ustanowioną pod koniec zeszłego roku odznakę nadaje minister gospodarki, honorując w ten sposób osoby, firmy i organizacje wnoszące aktywny wkład w jej rozwój. W czwartek po raz pierwszy wręczył ją lokalnym i regionalnym mediom.

Jak stwierdził Janusz Piechociński - wicepremier, minister gospodarki - rola wolnych mediów w edukacji ekonomicznej i promocji przedsiębiorczości jest nie do przecenienia. W jego ocenie regionalne media nie tylko informują, lecz także inspirują do dobrych praktyk gospodarczych. I co najważniejsze -  same są podmiotami gospodarczymi, które potrafią skutecznie funkcjonować na rynku. Uroczystość wręczenia odznaczeń poprzedziła konferencję pt. „Media regionalne a gospodarka". Zorganizowano ją z okazji 25-lecia wolnej prasy w Polsce.

Odznaka przyznana "Kurierowi Szczecińskiemu" jest szczególnie cenna, gdyż jest on obecnie już ostatnim dziennikiem regionalnym, którego samodzielnym właścicielem jest spółka składająca się wyłącznie z byłych i obecnych pracowników gazety. Warto też podkreślić, że na łamach "Kuriera" stale - co jest już rzadkością w mediach - gości tematyka gospodarcza, m.in. prezentowane są zachodniopomorskie firmy i ich dokonania, a także problemy, z którymi się borykają.

Tomasz Kowalczyk

Komentarze

Wawrzek
GRATULACJE DLA KURIERA ALE OBY TO NIE BYŁO ZAMYKANIE GĘBY W CZASIE KAMPANII WYBORCZEJ. SZKODA, ŻE NIE WYRÓŻNIONO RÓWNIEŻ REDAKTORA KWIATKOWSKIEGO ZA WALKĘ Z PATOLOGIĄ.
2015-10-09 22:46:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi