sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Kontrakt na odsiarczanie spalin z „Pomorzan"

Kontrakt na odsiarczanie spalin z „Pomorzan"

Kontrakt na odsiarczanie spalin z „Pomorzan"
Data publikacji: 2016-08-12 20:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1870 148357

Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA podpisał kontrakt na budowę instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Pomorzany. Dzięki inwestycji, która ma się zakończyć w III kwartale 2019 r., poprawi się jakość powietrza w Szczecinie.
PGE GiEK, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, oraz konsorcjum firm: Polimex Energetyka (lider konsorcjum) i Doosan Lentjes GmbH, podpisały umowę na budowę instalacji odsiarczania spalin (IOS) wraz z instalacją dystrybucji popiołu suchego w Elektrowni Pomorzany. Wartość kontraktu to 97 mln zł. Dzięki inwestycji, której ukończenie jest zaplanowane na III kwartał 2019 r., emisja tlenków siarki ze szczecińskiego zakładu zmniejszy się o ponad 95 proc.
Przedsięwzięcie prowadzone będzie dla dwóch kotłów Benson OP-206 nr A i B. Jest ono częścią większego „Programu Inwestycyjnego Elektrowni Pomorzany”.

W IOS powstanie zabudowany układ odprowadzania popiołu lotnego w stanie suchym, a w węźle dystrybucji popiołu zostaną zabudowane cztery zbiorniki o pojemności ok. 750 m sześc. każdy. Dwa z nich będą służyły do magazynowania popiołu lotnego, a pozostałe dwa jako magazyn sorbentu i produktu poreakcyjnego z IOS. (mag)

Komentarze

gosc
koster: lepiej się zainteresuj jacy amatorzy są teraz w zarządzie Elektrowni Dolna Odra w Starym Czarnowie ... i dzięki obecnej dojnej zmianie zoarany zostanie przemysł elektrowni wiatorywch ,w tym roku mniej inwestycji za 500mln, może te partacze nie wiedzą że węgiel się za 30 lat skonczy a i tak zamykają 6 kopalń ,ciekawe co na to kochani górnicy ,w kampanii obiecywali ze nic nie beda zamykac, no cóz ciemny lud jest od dojenia.
2016-08-13 08:46:18
koster
Pomorzany zostały niemcom sprzedane za ułamek wartości bo niemcy wnosili oczyszczanie spalin z siarki technologie i Pieniadze i dzisiaj płacimy za to samo po raz drugi ale niemcy znalezli głupców do dojenia
2016-08-13 00:43:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi