wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Kolejny statek samowyładowczy w Gryfii

Kolejny statek samowyładowczy w Gryfii

Kolejny statek samowyładowczy w Gryfii
Data publikacji: 2016-03-18 07:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1665 123771

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” po raz kolejny wykonuje zlecenie dla CSL Europe. Tym razem w doku nr 1 w Szczecinie trwają prace na jednostce samowyładowczej „CSL Rhine”.

– Prace obejmują m.in. konserwację kadłuba i remont systemu samowyładowczego – informuje Natalia Soldecka z MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych – właściciela funduszu MARS, do którego należy większość akcji „Gryfii”. – Wykonywane są też prace stalowe, maszynowe, rurarskie, ślusarskie i elektryczne.

Wszystkie prace prowadzone są pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego DNV.

Jednostka „CSL Rhine” ma prawie 118 m długości i ponad 20 m szerokości, została wybudowana w 1983 r. Wyposażona jest w system przenośników taśmowych do rozładunku towarów sypkich. Wydajność statku podczas rozładunku wynosi 1800 ton na godzinę.

CSL Europe regularnie zleca remonty „Gryfii”. Podobny statek z jego floty był w stoczni w październiku ubiegłego roku. „CSL Trimnes” przeszedł wtedy przegląd klasowy. CSL Europe zarządza flotą statków samowyładowczych, przystosowanych do przewozu różnego rodzaju ładunków: produktów chemicznych, energetycznych i mineralnych. Armator operuje głównie w rejonie Morza Północnego oraz w zachodniej części Morza Śródziemnego. (ek)

Kolejny statek samowyładowczy w Gryfii Kolejny statek samowyładowczy w Gryfii

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi