piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Kierunek Stavanger

Kierunek Stavanger

Kierunek Stavanger
Data publikacji: 2015-08-20 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1409 13116

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego czeka na zainteresowanych udziałem w misji gospodarczej do Norwegii. Wyjazd planowany jest w październiku, ale tylko do piątku przyjmowane są wnioski o jego dofinansowanie.

Celem misji, która planowana jest na 20-23 października, jest umożliwienie zachodniopomorskim przedsiębiorcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi kontrahentami w Norwegii. Ponadto, wsparcie rozwoju eksportu naszych firm oraz promocja regionu. 
Miejscem docelowym misji jest Stavanger – stolica norweskiego przemysłu naftowego. Stąd też przeznaczona jest dla firm z sektorów: offshore, metalowego, działalności morskiej i wydobywczej. COIiE przewiduje, że wezmą w niej udział przedstawiciele około 10 działających w tych branżach zachodniopomorskich przedsiębiorstw. Główne punkty programu wyjazdu to: udział w branżowych targach Offshore Technology Days oraz wydarzeniach towarzyszących, spotkania biznesowe z norweskimi partnerami, wizyty studyjne w wybranych firmach lub organizacjach w Stavanger bądź jego okolicach.


Jako że misja gospodarcza do Norwegii finansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007–2013, to jej organizator pokryje 100 proc. kosztu pobytu przedsiębiorcy (noclegi ze śniadaniem, wizyty studyjne, spotkania biznesowe, udział w targach, transport lokalny). Jednocześnie na uczestniku wyjazdu spoczywa zakup biletów lotniczych z Polski bądź Niemiec do Norwegii i z powrotem, oraz koszty dojazdu do lotniska, delegacji zagranicznej (dieta, wyżywienie) i ubezpieczenia. Wsparcie będzie pomocą de minimis.
Zainteresowane udziałem w misji do Norwegii firmy muszą do godz. 14 w piątek 21 sierpnia br. dostarczyć wnioski o udzielenie pomocy. Sekretariat przyjmujący zgłoszenia mieści się w budynku Urzędu Marszałkowskiego, przy al. J. Piłsudskiego 40-42, w pokoju nr 306, tel. 91 44 67 177, e-mail: eksport@wzp.pl.

(mag)

NZ.:Może podczas pobytu w Stavanger przedsiębiorcy znajdą czas i na obejrzenie Norweskiego Muzeum Ropy Naftowej?

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny