piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Kapitanowie i oficerowie wybrali władze

Kapitanowie i oficerowie wybrali władze

Kapitanowie i oficerowie wybrali władze
Data publikacji: 2016-10-22 20:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 300 164136

Kapitan żeglugi wielkiej Marek Stachyra został - po raz drugi z rzędu - przewodniczącym Związku Zawodowego Kapitanów i Oficerów. Wybory władz na kolejną, czteroletnią kadencję tej organizacji odbyły się na jej siódmym zjeździe w piątek (21 października) w Szczecinie.

Związek m.in. pośredniczy w znalezieniu zatrudnienia dla kadry oficerskiej na statku, współpracując z agencjami crewingowymi. Prowadzi działalność informacyjną, zwłaszcza na temat najnowszych przepisów dotyczących zawodu marynarza. Jest obecny i zabiera głos na komisjach sejmowych i dialogu społecznego. Należy do Forum Związków Zawodowych. Współpracuje z armatorami i Krajową Izbą Gospodarki Morskiej.

- Pomagamy kapitanom uniknąć podwójnego opodatkowania, udzielamy porad dotyczących emerytur, w minionej kadencji pomogliśmy utrzymać dyplomy pilotów morskich - wymienia przewodniczący Stachyra. - Związek może opiniować projekty ustaw dotyczących warunków pracy, płacy i życia na morzu. Bezpieczeństwo i podniesienie kwalifikacji - to najważniejsze sprawy, którymi chcemy się obecnie zająć.

Temat poziomu kwalifikacji oficerów, szkoleń i praktyk morskich zdominował w piątek dyskusję programową.

Kapitan Wiktor Czapp poinformował o trwających pracach renowacyjnych pomnika "Tym, którzy nie powrócili z morza" na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Zaprosił na uroczystą zmianę warty przy pomniku, która się odbędzie 1 listopada o godz. 12.

Dodajmy, że oprócz przewodniczącego ZZKiO, wybrano też przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Został nim kpt. ż.w. Roman Radziecki. Ponadto wybrano członków Rady Krajowej i Komisji Rewizyjnej. Swoje nowe władze wybierała również organizacja zakładowa związku w Polskiej Żegludze Morskiej. Przewodniczącym został kpt. ż.w. Jerzy Lipiński. To jego piąta kadencja na tym stanowisku.

Związek Zawodowy Kapitanów i Oficerów zrzesza ok. 180 osób. Jest ogólnopolską organizacją, z siedzibą w Szczecinie.  

Tekst i fot. (ek)

Kapitanowie i oficerowie wybrali władze

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny