piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Kądziołka wrócił do Szczecina

Kądziołka wrócił do Szczecina

Kądziołka wrócił do Szczecina
Data publikacji: 2016-07-14 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1762 144074

Od tygodnia zarząd spółki Enea Oświetlenie, na czele którego stoi Mariusz Kądziołka – były zastępca prezydenta Piotra Krzystka – ma siedzibę w Szczecinie – w budynku tutejszego oddziału spółki. Zmiany – tyle że personalne – zaszły również w Enei Operator, w której powołano nowego prezesa. Wojciech Drożdż funkcję wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych zachował.

W miniony czwartek formalna siedziba EO została przeniesiona do budynku szczecińskiego oddziału tej spółki, przy ul. Ku Słońcu. Grupa Enea chce w ten sposób lepiej wykorzystać jego możliwości.

Działalność Enei Oświetlenie opiera się o dwa równorzędne oddziały - poznański i szczeciński. Zmianę siedziby firmy uzasadnia się formalnościami i aktualizacją danych w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz przeniesieniem ze stolicy Wielkopolski do Szczecina zarządu spółki. Pozostałe działy przedsiębiorstwa pozostały w swoich dotychczasowych lokalizacjach.

- Chcemy wykorzystywać zdobyte doświadczenia i jeszcze lepiej wpisywać się w życie społeczności lokalnych, dla których działamy. Przeniesienie oficjalnej siedziby, wzmacnia również pozycję Szczecina w Grupie Enea - tłumaczył powody zmiany prezes Enei Oświetlenie, Mariusz Kądziołka, który od 2011 do lutego 2016 r. był zastępcą prezydenta Szczecina ds. komunalnych (z ramienia PiS).

Enea Oświetlenie specjalizuje się w inwestycjach oraz zarządzaniu oświetleniem drogowym. Należy do największych firm tej branży. Spółka, której najważniejszym klientem są samorządy, współpracuje z ponad 350 miastami i gminami północno-zachodniej Polski.

- Mimo formalnych zmian, tak jak dotychczas, niezmiennie ważna pozostanie rola obu oddziałów spółki: poznańskiego i szczecińskiego. To one na co dzień współpracują z samorządami, a także budują relacje z klientami - powiedział Mariusz Kądziołka.

Zmiany zaszły także w Enei Operator. Zgromadzenie wspólników spółki powołało zarząd nowej kadencji. Na jego czele od 11 lipca stoi Andrzej Kojro. Wiceprezesami nadal pozostali: Marek Szymankiewicz - ds. infrastruktury sieciowej, Jakub Kamyk - ds. pracowniczych, oraz dr Wojciech Drożdż (prof. Uniwersytetu Szczecińskiego i były wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego) - ds. ekonomiczno-finansowych. Z firmy odszedł natomiast dotychczasowy prezes Michał Jarczyński i wiceprezes Dariusz Szymczak.

* * *

Enea Operator to dystrybutor energii, odpowiedzialny za jej dostawy do klientów z terenu województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego oraz niewielkiej części dolnośląskiego i pomorskiego. (mag)

Komentarze

1410r
to nie o tego Darka z Niemcami walczyliśmy `15.07.1410r.
2016-07-14 23:20:05
ZARAZ
a JA MYŚLAŁEM,ŻE Z TEJ ORBITY--- STOŁKA DYREKTORA TO JUŻ NIKT NIGDY NIE WYBIJE WIECZNIE MŁODEGO ZŁOTOUSTEGO, KTÓRY CHOCIAŻ WIELKIM ELEKTRYKIEM BYŁ.duże litery z szacunku dla wielowiekowego poprzednika.
2016-07-14 23:17:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny