piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Jan Stasiak ponownie szefem RIPS

Jan Stasiak ponownie szefem RIPS

Jan Stasiak ponownie szefem RIPS
Data publikacji: 2015-09-25 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2057 23776

Po rocznej przerwie na stanowisko przewodniczącego Rady Interesantów Portu Szczecin powrócił Jan Stasiak. Został wybrany na czwartkowym walnym zgromadzeniu tej organizacji. Wcześniej z funkcji ustąpił Rafał Zahorski, powołany na nią przed rokiem.

To powrót Jana Stasiaka na stanowisko szefa RIPS. Przewodniczył Radzie przez wiele lat, a zrezygnował w zeszłym roku na własną prośbę.

Ukończył Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Politechniki Szczecińskiej. Od lat 70. ub. wieku jest związany ze szczecińskim portem, był m.in. ekspedytorem, dysponentem, specjalistą, kierownikiem oddziału. W 1992 roku utworzył pierwszy w polskich portach zagraniczny terminal przeładunkowy – Fast Terminals. Najpierw był tam kierownikiem, a od 2003 roku jest jego prezesem.

Podczas tegorocznego spotkania „Herring Szczecin” Jan Stasiak otrzymał specjalne wyróżnienie za dotychczasową działalność i pracę na rzecz rozwoju polskiej gospodarki morskiej.

Dodajmy, że Rada Interesantów Portu Szczecin jest organem powołanym w 1996 r., zgodnie z ustawą o portach i przystaniach
morskich. Grupuje podmioty prowadzące działalność gospodarczą na terenie portu, pełni funkcje doradcze i opiniodawcze wobec Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Do RIPS należą najważniejsze przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą
ładunków i środków transportu w porcie w Szczecinie oraz wszyscy szczecińscy armatorzy. ©℗ (ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

 

Komentarze

0
Na świecie jest tak, że wiarygodność ludzi, którzy sami zrzekają się funkcji, a potem ponownie ją obejmują, jest równa zeru.
2015-09-28 07:06:52
gutek
Rafał Zachorski idzie w politykę i życzymy mu powodzenia. Najlepszy kandydat na posła z regionu!!!!!! Pamiętajcie człowieki głosujcie na Rafała,
2015-09-25 18:10:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny