sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Jak grillują Polacy

Jak grillują Polacy

Jak grillują Polacy
Data publikacji: 2016-04-30 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-25 17:14
Wywietleń: 1197 131691

Grillowanie stało się już nie narodowym sportem, a niemalże weekendowym obowiązkiem Polaków. Zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawił się pierwszy długi weekend zaczęło się kupowanie na potęgę. Szczeciński portal alleceny.pl przeanalizował preferencje polskich konsumentów.

Okazuje się, że pierwsza grillowa promocja pojawiła się już 29 marca. W 2015 roku handlowcy czekali do 16 kwietnia z ogłoszeniem sezonu grillowego. Specjalne majówkowe „gazetki" promocyjne wypuściły w tym roku dwie sieci - OdiDo oraz Delikatesy Centrum. Reszta konkurencji atakuje specjalnymi ofertami grillowymi. Gdy w całym 2015 roku takich gazetek z „okazjami grillowymi" było 42, w tym roku już podobnych propozycji jest 46.

Według analityków alleceny.pl największe zainteresowanie produktami na grilla w 2016 roku wykazują osoby w wieku 25-34 lat, choć zauważalny jest spory spadek zainteresowania w porównaniu z rokiem ubiegłym. Może mieć to również związek z coraz popularniejszą tendencją do zdrowego żywienia i „bycia fit”. Drugą grupą wiekową najczęściej szukającą ofert i promocji na grilla są osoby w wieku 18-24. W tym przypadku portal Alleceny.pl notuje wzrost zainteresowania takimi ofertami.

Najpopularniejszymi produktami kupowanymi na grilla są bez wątpienia produkty spożywcze. W gazetkach promocyjnych najczęściej wskazywane są takie produkty jak: kiełbasa (Śląska, Biała, Grillowa, Podwawelska), kaszanka, żeberka, mieszanki przypraw do grilla, zestawy-mieszanki mięs, boczek, szaszłyki, skrzydełka i steki. 

Jak wygląda kwestia zakupów produktów na grill przez internet? W tym przypadku oferty i promocje dotyczą przede wszystkim produktów „okołogrillowych”, najczęściej przypraw i sosów, przekąsek, wody, napojów, soków, pojemników, ręczników papierowych, i piwa. Nie brakuje również ofert samych grillów i akcesoriów.

(sz)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

je
1- go Maja będe świętował ,2-maja będe leczył kaca 3 -maja będe woził ziemię na działkę a 4-maja będe pracowął
2016-04-30 20:25:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi