niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Hotele WAM do cywila

Hotele WAM do cywila

Hotele WAM do cywila
Data publikacji: 2015-07-21 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-12 14:07
Wywietleń: 915 4772

Dwa szczecińskie hotele - „Kapitan" i „Rycerski"- być może wkrótce zmienią właściciela. Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprywatyzować Grupę Hoteli WAM, która oprócz nich prowadzi jeszcze 15 obiektów. Na kupno spółki jest pięciu chętnych.

Wszystkie udziały spółki Grupa Hoteli WAM z siedzibą w Krakowie należą do skarbu państwa reprezentowanego przez prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. To jedna z największych pod względem liczby obiektów sieci hotelowych w kraju, bo ma ich 17 w 15 miejscowościach (w Szczecinie i Warszawie po dwa). Są wśród nich hotele jedno- (m.in. „Kapitan" przy ul. Narutowicza w Szczecinie), dwu- i trzygwiazdkowe (np. „Rycerski" przy ul. Potulickiej), a także … Zamek Czocha. Świadczy w nich usługi noclegowe i towarzyszące (m.in. gastronomia), a także internatowe w związku z realizacją ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Do skarbu państwa należy 350 546 udziałów o wartości nominalnej 377 zł każdy, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego spółki Grupa Hoteli WAM. Wstępne oferty ich nabycia złożyły: Central Fund of Immovables z Łodzi (firma dewelopersko - inwestycyjna), Griffin Topco III S.a.r.l. (należy do holdingu funduszy inwestycyjnych) z Luksemburga , Grupa Kapitałowa Immobile SA z Bydgoszczy (właściciel hoteli Focus), prowadząca działalność gastronomiczną warszawska spółka SWAM International oraz Louvre Hotels Group z Warszawy (hotele Campanile, Premiere Classe i Golden Tulip). O wyborze kupca zdecyduje cena, ale negocjowane mogą też być zobowiązania inwestycyjne i wobec pracowników. ©℗ (mag)

Na zdjęciu: Hotel „Rycerski" ma 53 miejsca w 28 pokojach i apartamencie, restaurację i sale konferencyjne.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi