niedziela, 24 września 2017.
Strona główna > Gospodarka > Home.pl sprzedany rekordowo

Home.pl sprzedany rekordowo

Home.pl sprzedany rekordowo
Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-13 14:23
Wywietleń: 1428 3810

Do 4 rano w piątek trwały negocjacje towarzyszące sprzedaży 100 procent szczecińskiej spółki home.pl. Nowym właścicielem jest niemiecka firma - United Internet. Prezes home.pl deklaruje, że jego spółka zostanie w Szczecinie, a zatrudnienie nie zmaleje.

 - Nasza marka jest tak silna, że grzechem byłoby ją zmieniać - zapewnia Marcin Kuśmierz, prezes home.pl. - Jeżeli transakcja zostanie sfinalizowana nasza perspektywa jest pozytywna. Siedzibą pozostaje Szczecin, tutaj także zostaje technologia i ludzie. Podobnie jak zarząd i cała kadra. W rozmowach jakie prowadziliśmy z inwestorem naszą rolą w całej grupie może być ekspansja na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

 United Internet kupi 100 procent akcji szczecińskiego potentata usług sieciowych za rekordową kwotę 155 milionów euro. Zarobią dawni założyciele, menadżerowie firmy i fundusz inwestycyjny, który kupił wcześniej znaczy pakiet udziałów. Kwota jaką UI zaoferowało za całość przedsiębiorstwa prawie dwukrotnie przekracza pierwotne szacunki rynkowe.

- Kwota jest dość wysoka i faktycznie jest to jedna z największych transakcji w branży nie tylko w Polsce - mówi Kuśmierz. - Ale home.pl na swoje 18-lecie jest w doskonałej kondycji i z dobrymi perspektywami rozwoju. Proces sprzedaży był bardzo konkurencyjny. Rozmawialiśmy zarówno z funduszami inwestycyjnymi, jak i firmami branżowymi. Muszę przyznać, że wygrana dokonała się dosłownie o włos.

 Na sprzedaż musi jeszcze wyrazić zgodę Urząd Ochrony Klienta i Konkurencji, co ma się stać jesienią br.

Grupa United Internet zatrudnia na całym świecie 8 tysięcy ludzi. Kapitalizacja grupy przekracza 13 miliardów złotych, czyli jest większa niż Orlenu. W Polsce znana jest z serwisu hostingowego 1&1. Pięć lat temu próbowała wejść nim na polski rynek, ale przegrała sromotnie właśnie z home.pl. ©℗

Artur RATUSZYŃSKI

Na zdjęciu: Prezes Marcin Kuśmierz najpierw wprowadził home.pl w „dorosłość" teraz odda w ręce niemieckiego inwestora.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi