wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Holenderska para

Holenderska para

Holenderska para
Data publikacji: 2015-07-15 23:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 145 4130

W marcu pisaliśmy o dwóch bliźniaczych jednostkach należących do holenderskiego armatora Royal Wagenborg, które przechodziły remont w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie. Obecnie są tu prowadzone prace na kolejnych dwóch statkach towarowych tej firmy.

W lutym i marcu w „Gryfii” gościły „Vancouverborg” oraz „Vaasaborg”. Pierwszy przeszedł krótki remont na wodzie, bez dokowania. Drugi był w Szczecinie kilka tygodni. Teraz w szczecińskiej remontówce przebywają kolejne dwie jednostki holenderskiego armatora: „Merweborg” (135 m długości) i „Vechtborg” (132 m).

Jak się dowiedzieliśmy, statki po remoncie zmienią flagę i towarzystwo klasyfikacyjne. Wracają pod tradycyjną dla armatora banderę holenderską. Wcześniej pływały pod flagami państw Curacao oraz Antigua i Barbuda. Remont obejmuje standardowe prace dokowe, w tym konserwacyjne kadłubów. Remontowane są pokrywy lukowe i ładownie oraz urządzenia pokładowe i systemy statkowe.

Royal Wagenborg to holenderska firma zarządzająca flotą ponad 180 statków różnego typu. Ich średni wiek wynosi 6-7 lat. To jedna z najmłodszych flot na świecie.©℗ 

Tekst i fot. (ek)

Na zdj.: „Merweborg” i „Vechtborg” cumujące przy nabrzeżu Gnieźnieńskim szczecińskiej remontówki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje