czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Holenderska para

Holenderska para

Holenderska para
Data publikacji: 2015-07-15 23:39
Wywietleń: 47 4130

W marcu pisaliśmy o dwóch bliźniaczych jednostkach należących do holenderskiego armatora Royal Wagenborg, które przechodziły remont w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie. Obecnie są tu prowadzone prace na kolejnych dwóch statkach towarowych tej firmy.

W lutym i marcu w „Gryfii” gościły „Vancouverborg” oraz „Vaasaborg”. Pierwszy przeszedł krótki remont na wodzie, bez dokowania. Drugi był w Szczecinie kilka tygodni. Teraz w szczecińskiej remontówce przebywają kolejne dwie jednostki holenderskiego armatora: „Merweborg” (135 m długości) i „Vechtborg” (132 m).

Jak się dowiedzieliśmy, statki po remoncie zmienią flagę i towarzystwo klasyfikacyjne. Wracają pod tradycyjną dla armatora banderę holenderską. Wcześniej pływały pod flagami państw Curacao oraz Antigua i Barbuda. Remont obejmuje standardowe prace dokowe, w tym konserwacyjne kadłubów. Remontowane są pokrywy lukowe i ładownie oraz urządzenia pokładowe i systemy statkowe.

Royal Wagenborg to holenderska firma zarządzająca flotą ponad 180 statków różnego typu. Ich średni wiek wynosi 6-7 lat. To jedna z najmłodszych flot na świecie.©℗ 

Tekst i fot. (ek)

Na zdj.: „Merweborg” i „Vechtborg” cumujące przy nabrzeżu Gnieźnieńskim szczecińskiej remontówki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi