wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Gryfia z koncesją na produkcję dla wojska

Gryfia z koncesją na produkcję dla wojska

Gryfia z koncesją na produkcję dla wojska
Data publikacji: 2015-07-30 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-31 11:37
Wywietleń: 1856 6578

Morska Stocznia Remontowa Gryfia uzyskała koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, uprawniającą do produkcji na potrzeby polskiej Marynarki Wojennej. Tym samym stocznia potwierdza swoją gotowość do udziału w realizacji projektów związanych z modernizacją i rozbudową polskiej floty. 

Gryfia przeszła złożoną weryfikację, która pozwoliła sprawdzić przygotowanie zakładu pod kątem realizacji tzw. projektów specjalnych. Aby wytwarzać i korzystać z materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz innych wyrobów o przeznaczeniu wojskowym, stocznia musi spełnić wiele wymagań związanych z przygotowaniem pracowników oraz  bezpieczeństwem infrastruktury produkcyjnej. Pozytywną opinię w sprawie wydania MSR Gryfia koncesji na obrót materiałami i technologiami pochodzenia wojskowego wydali m.in. minister gospodarki, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i komendant wojewódzki policji w Szczecinie.

Pozytywny wynik weryfikacji został potwierdzony przyznanym Gryfii certyfikatem. Zgodnie z przepisami, otrzymana koncesja będzie obowiązywała przez 50 lat.

Jak podkreśla stoczniowa spółka, uzyskanie koncesji na obrót bronią to dla niej ważny krok. Położenie w pobliżu portu wojennego w Świnoujściu sprawia, że stocznia może stanowić naturalne zaplecze dla remontów jednostek Marynarki Wojennej. Przypomnijmy, że MSR Gryfia ma dwa zakłady: w Szczecinie i Świnoujściu.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Czytelnik Łukasz
No i proszę. Gryfia ma już szeroką perspektywę, bo armia to solidny kontrahent. Gratulacje.
2015-07-31 09:36:18
Wawrzek
No to jak już będą mieć broń to niech zdobędą pochylnie Wulkan lub całą byłą Stocznię
2015-07-30 18:31:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi