wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Gryfia może produkować dla wojska

Gryfia może produkować dla wojska

Gryfia  może produkować dla wojska
Data publikacji: 2015-08-02 10:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1386 7305

Morska Stocznia Remontowa Gryfia w Szczecinie uzyskała koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, uprawniającą do produkcji na potrzeby polskiej Marynarki Wojennej. Tym samym stocznia potwierdza swoją gotowość do udziału w realizacji projektów związanych z modernizacją i rozbudową polskiej floty. 

Gryfia przeszła złożoną weryfikację, która pozwoliła sprawdzić przygotowanie zakładu pod kątem realizacji tzw. projektów specjalnych. Aby wytwarzać i korzystać z materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz innych wyrobów o przeznaczeniu wojskowym, stocznia musi spełnić wiele wymagań związanych z przygotowaniem pracowników oraz bezpieczeństwem infrastruktury produkcyjnej. Pozytywną opinię w sprawie wydania MSR Gryfia koncesji na obrót materiałami i technologiami pochodzenia wojskowego wydali m.in. minister gospodarki, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i komendant wojewódzki policji w Szczecinie.

Pozytywny wynik weryfikacji został potwierdzony przyznanym Gryfii certyfikatem. Zgodnie z przepisami, otrzymana koncesja będzie obowiązywała przez 50 lat.

Jak podkreśla stoczniowa spółka, uzyskanie koncesji na obrót bronią to dla niej ważny krok. Położenie w pobliżu portu wojennego w Świnoujściu sprawia, że stocznia może stanowić naturalne zaplecze dla remontów jednostek Marynarki Wojennej.

Przypomnijmy, że w skład MSR Gryfia wchodzą dwa zakłady: w Szczecinie i Świnoujściu. (ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

NZ: Gryfia otrzymywała już zlecenia od wojska. Przykładowo, w zeszłym roku w szczecińskim zakładzie prace remontowe były wykonywane na okręcie transportowo-minowym ORP Lublin.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi