piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Fabryki w parku

Fabryki w parku

Fabryki w  parku
Data publikacji: 2015-07-20 21:12
Wywietleń: 719 2483

W szczecińskim North-West Logistic Park oficjalnie otwarte zostały dwie kolejne hale magazynowo-produkcyjne. Na nich jednak inwestycja się nie skończy. Jesienią zacznie się budowa piątej, a w planach są jeszcze dwie.


NWLP to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. Jego Inwestorem jest spółka North-West Logistic Park, należąca do Waimea Holding SA. Na 14- hektarowej działce przy ul. Kniewskiej od 2012 r. wzniosła cztery hale. Wszystkie dają możliwość wysokiego składowania i prowadzenia operacji logistycznych oraz produkcyjnych.

- To niemal 6,5 hektara pod dachem - mówi Andrzej Rosiński, prezes North-West Logistic Park w Szczecinie. - Hale w 75 procentach są wynajęte, a na na niemal całość jeszcze wolnej ich powierzchni finalizujemy umowy. Cieszę się, że działają w nich aż cztery fabryki.
Produkcję w NWLP prowadzi IQ Metal, KK Wind Solutions, InCom oraz Cubic. Oprócz nich, działają tam takie firmy, jak m.in.: Rohlig Suus Logistic, My Trendy Phone, Żabka Polska, PartyDeco, HTM. Inwestor zadbał o ich otoczenie - by nie był to tylko park logistyczny z parkingami i zabudową towarzyszącą, lecz i zieleniec. Wokół hal zasadził ponad 100 drzew i 6 tys. krzewów, a trawniki zajmują 35 tys. m kw.

- Duże zainteresowanie sprawia, że inwestycja zostanie powiększona o halę E, której budowa rozpocznie się jesienią - zapowiada Andrzej Rosiński. - W planach mamy jeszcze  kolejne dwie.

W sumie ma być ich siedem. Zajmą 77 tysięcy m kw. na 18 hektarach, bo spółka dokupiła grunt wraz z halą do modernizacji.
Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Trasko-Inwest. Finansowanie zapewniły Waimea Holding SA oraz BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie.

NZ.od lewej: prezydent Piotr Krzystek, Andrzej Rosiński, Anna Mieczkowska z zarządu województwa,  Erik Utembajew - ambasador Kazachstanu w Polsce, Piotr Podębski- dyrektor  BOŚ Bank Centrum Korporacyjnego,  Krzysztof Kruk - dyrektor Trasko Inwest.

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi