poniedziałek, 25 września 2017.
Strona główna > Gospodarka > Drożdż wiceprezesem w energetyce

Drożdż wiceprezesem w energetyce

Drożdż wiceprezesem w energetyce
Data publikacji: 2016-04-04 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-06 08:07
Wywietleń: 3029 126938

Wojciech Drożdż, były wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, został wiceprezesem ds. ekonomiczno-finasowych spółki Enea Operator. Zastąpił on Marka Lelątko. 

Drożdż jest profesorem nadzwyczajnym, doktorem hab. nauk ekonomicznych. Ukończył Uniwersytet Szczeciński oraz Uniwersytet Warszawski i Akademię Ekonomiczną w Poznaniu.

Jego specjalnością jest ekonomika energetyki oraz zarządzanie bezpieczeństwem energetycznym. Specjalizuje się też w międzynarodowych stosunkach gospodarczych i logistyce międzynarodowej. Jest kierownikiem Katedry Gospodarki Światowej Uniwersytetu Szczecińskiego. Był też pracownikiem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych, dyrektorem wydziału w urzędzie marszałkowskim, a w latach 2008 -2014 członkiem zarządu i wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego, gdzie odpowiadał za infrastrukturę i transport, politykę regionalną, kulturę, naukę i dziedzictwo narodowe. Ostatnio doradzał zarządowi Enei Trading.

(kl)

Na zdjęciu: Wojciech Drożdż na obchodach 20 lat Stowarzyszenia Miłośników Opery i Operetki w Szczecinie (27.09.2014). 

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

JA
Facet inteligentny i z kompetencjami,to go docenili, chwała mu za to i gratulacje!:) Pełen profesjonalizm i lata nauki, to dziś zbiera owoce, powodzenia Profesorze.
2016-04-06 06:49:36
Zadowolony
Kompetentny człowiek z właściwymi kwalifikacjami.Moze być z tego wiele dobrego. Gratulacje i powodzenia!
2016-04-05 23:13:22
zuza
Brawo! Gratulacje, obyśmy tylko się nie zawiedli.
2016-04-05 20:43:51
rozbawiony
Kompetencje i kultura??? Buahahaha
2016-04-05 20:23:20
@ja
http://24kurier.pl/aktualnosci/gospodarka/radni-i-profesor-w-radzie-nadzorczej-gryfii/
2016-04-05 19:34:41
ja
dlaczego kurier nie pisze o nominacji radnej Mjw do zarzadu stoczni gryfia i nie publikuje komentarzy w tym temacie?!!!!
2016-04-05 19:19:06
Neutralny
Intrygi i donosy to zdecydowanie nie jest poziom Profesora Drozdza, a jedynymi kwitami sa jego dyplomy. Jaki to transfer skoro człowiek z tego co wiem od roku nie jest juz członkiem żadnej partii czy ugrupowania politycznego w Polsce? Ludzie prawda jest taka, ze doceniono kompetencji i doświadczenie wciąż jeszcze młodego i perspektywicznego człowieka. Ja składam szczere gratulacje.
2016-04-05 10:02:31
Gratulacje
Ciekawe, jakie kwity wchodziły w grę, aby wkupić się do przeciwnej drużyny, bo to dość zdumiewający transfer :)
2016-04-05 08:12:29
lepszewrogiemdobrego
Absolutny profesjonalista z niebywała wiedzą, obyciem oraz kultura na najwyższym poziomie. Realnie Dobra Zmiana ponad podziałami.
2016-04-04 20:54:56
Brawo
Potrzeba wiedzy i doświadczenia, ale niektórym się to w główce nie mieści ;p Gratulacje dla Pana W. Drożdża
2016-04-04 18:16:57
Roberto
@jojo To nie stanowisko polityczne w urzędzie, a komercyjne, menadżerskie. Jak widać z życiorysu profesora to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Tam nie potrzeba politykowania, a wiedzy i wykształcenia.
2016-04-04 17:46:11
ktosik
No i fajnie ;)
2016-04-04 15:55:50
jojo
Niejako Jojo i PiS mają krótką ławkę i krótką pamięć. Ten Drożdż to zapiekły peowiec. Ale jak obok Witt może stać się gwiazdą dobrej zmiany to czas wyjeżdżać z kraju.
2016-04-04 15:47:57