niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Copernicus z innowacyjnym kredytem

Copernicus z innowacyjnym kredytem

Copernicus z innowacyjnym kredytem
Data publikacji: 2015-08-04 11:22
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-04 11:22
Wywietleń: 1062 7749

Fundusz ARP Venture wesprze spółkę Copernicus ze Szczecina – producenta innowacyjnych wstrzykiwaczy do insuliny - 11 milionami zł. Równolegle firma skorzysta z programu finansowania przygotowanego przez Bank Ochrony Środowiska. Dzięki temu będzie mogła rozwinąć produkcję oraz sprzedaż swoich wyrobów nie tylko w Polsce, ale i za granicą.


- Ta umowa to przykład jak ARP Venture uzupełnia istniejące na rynku formy wsparcia innowacyjnych projektów - powiedziała Patrycja Zielińska, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA. - Copernicus dostał już wcześniej dotację z programu NCBiR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - mag) na badania nad urządzeniami medycznymi. Teraz, kiedy spółka potrzebuje kapitału na innowacyjną produkcję i rozwój sprzedaży w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, otrzyma go od ARP Venture. 


Copernicus powstał w 2005 r. (wcześniej spółka nosiła nazwę Kappa Medilab). Do zeszłego roku jego głównym udziałowcem była giełdowa spółka Bioton SA. Szczecińska firma to jeden z niewielu na świecie producentów wstrzykiwaczy do podawania leków płynnych. Korzystają z nich m.in. chorzy na cukrzycę. 

(mag)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu
Fot. Paulina SIKORA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi