sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Chemiczne praktyki

Chemiczne praktyki

Chemiczne praktyki
Data publikacji: 2016-07-10 10:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 405 143529
Trzydziestoosobowa grupa studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego rozpoczęła praktyki w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police. Do września ma je odbyć w ZCh około 150 żaków.

Firma ma z ZUT porozumienie w sprawie kształcenia swych przyszłych pracowników. Na uczelni powstała specjalizacja Inżynieria Procesów Wytwarzania Olefin na kierunku Inżynieria Chemiczna i Procesowa. Ma to ścisły związek z flagową inwestycją Grupy Azoty Police - budową instalacji do produkcji propylenu. Nowa ścieżka kształcenia ma przygotować studentów ZUT do pracy w tej nowej części kombinatu.

Oprócz studentów Inżynierii Chemicznej i Procesowej staże zaczęli też absolwenci kierunków Technologia Chemiczna i Ochrona Środowiska Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej. W 2016 r. w GA Police praktyki odbędą także studenci innych lokalnych uczelni: Akademii Morskiej i Uniwersytetu Szczecińskiego. Do Polic przyjadą również studenci Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Inne  porozumienia firma podpisała z polickim zespołem szkół – ich uczniowie także mają możliwość odbycia praktyk zawodowych w Grupie Azoty Police.

(jps)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: szanse na praktyki w „Policach" mają studenci oraz uczniowie polickiego zespołu szkół.

Komentarze

I co
Wszystko fajnie, tylko, że to jest rezultat działań poprzedniego zarządu! Efektem działań obecnego PIS-owskiego zarządu jest błędna informacja o bilansie i spadek cen akcji.
2016-07-11 09:30:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi