sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Chemicy spotkają się w Szczecinie

Chemicy spotkają się w Szczecinie

Chemicy spotkają się w Szczecinie
Data publikacji: 2015-09-17 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 871 21147

Wykorzystanie odpadów i bioimmobilizacja będą wiodącymi tematami 7 Międzynarodowego Forum Gospodarczego Chemika Expo 2015. Organizatorzy, Klaster Zielona Chemia, spodziewają się ponad 130 gości z siedmiu krajów.


22 i 23 października Szczecin będzie stolicą polskiej branży chemicznej. W tych dniach miasto odwiedzą przedsiębiorcy i naukowcy zainteresowani technologiami odzysku i bioimmobilizacją oraz samorządowcy, którzy chcą się dowiedzieć, jak wspierać te obszary gospodarki. Spotkają się w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

- Często bywa tak, że to, co jest odpadem u jednego przedsiębiorcy, u innego może być surowcem do produkcji. Kemipol wytwarza środki służące do oczyszczania ścieków wykorzystując siarczan żelaza II, produkt uboczny powstający w Grupie Azoty ZCh Police SA. Z kolei firma Fosfan stosuje w produkcji nawozów fosfor ze spalonych osadów ściekowych ze szczecińskiej oczyszczalni - mówi Jacek Drożdżal, prezes zarządu Klastra Zielona Chemia
Drugi dzień Chemiki Expo poświęcony będzie bioimmobilizacji, która ma coraz większe zastosowanie w przemyśle spożywczym - m.in. w procesach fermentacji i stabilizacji w piwowarstwie i winiarstwie, otrzymywania fermentowanych napojów mlecznych i różnych syropów, ale też, pośrednio, w produkcji antybiotyków czy bioetanolu. 

(jps)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską