wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Budują kolejny biurowiec

Budują kolejny biurowiec

Budują kolejny biurowiec
Data publikacji: 2016-09-29 07:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 192 156944

Szczecinowi przybędzie kolejny biurowiec. Jego budowa rozpoczęła się na terenie kompleksu Nowa Cukrowa.

Inwestorem jest szczecińska firma Alsecco. Cukrowa Office ma zostać ukończony i oddany do użytku w trzecim kwartale 2018 roku.

Powstaną cztery kondygnacje naziemne plus podziemny parking. Obiekt przeznaczony jest na działaność usługow- handlową oraz biurową. Całkowita powierzchnia inwestycji to ponad 10 tys. m kw. (bez garażu podziemnego). Dodatkowe miejsca parkingowe powstaną także na zewnątrz budynku. 

Jak mówi Grzegorz Kecman, prokurent spółki Alsecco, biurowiec wypełni lukę, jaka powstała w południowej części Szczecina. Inwestor chce jego część wynająć kilku organizacjom pozarządowym za przysłowiową złotówkę. Mają być one wyłonione w konkursie. - Chcemy, żeby Cukrowa Office stała się miejscem, gdzie będą rozwijać się idee, koncepcje, plany mające przyczynić się do rozwoju naszego miasta – wyjaśnia Kecman.

Biurowiec będzie częścią kompleksu Nowa Cukrownia. Do tej pory na terenie o powierzchni 15 tys. m.kw., położonego pomiędzy ulicami Cukrowa, Południowa i Krygiera, pozwolenie na użytkowanie uzyskało ok. 260 mieszkań, umiejscowionych w czterech budynkach. Do końca tego roku pozwolenie na użytkowanie uzyskają kolejne trzy budynki, a w 2017 roku – także pięć.

(kl) 

Budują kolejny biurowiec Budują kolejny biurowiec

Komentarze

gal
Ładna architektura. Cieszą takie inwestycje w Szczecinie.
2016-09-30 07:42:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi