poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Bilety na pociągi dłużej ważne

Bilety na pociągi dłużej ważne

Bilety na pociągi dłużej ważne
Data publikacji: 2017-04-12 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-12 21:44
Wywietleń: 557 237494

W okresie świątecznym bilety weekendowe na pociągi PKP Intercity oraz turystyczne na Polregio (Przewozy Regionalne) będą ważne o jeden dzień dłużej niż zwykle.

„Bilet weekendowy" oraz „Bilet weekendowy MAX" będą ważne w pociągach PKP Intercity od godz.19 w piątek (14 kwietnia) do godz.6 we wtorek (18 bm.). Dzięki nim podróżni mogą odwiedzić kilka miejsc w jednej cenie. Cena „Biletu weekendowego" w 2. klasie pociągów TLK i IC wynosi 81 zł, a w kl. 1. zaś 111 zł. Natomiast „Bilet weekendowy MAX", uprawniający do przejazdu każdą kategorią składów PKP Intercity (TLK, IC, EIC i EIP) kosztuje 164 zł w 2. klasie, a w kl.1. - 264 zł. W pociągu EIP (Pendolino) wymagana jest dopłata w wysokości 10 zł za każdy przejazd. Bilety weekendowe można kupić w: Internecie (serwis e-IC), kasie i u konduktora (z wyjątkiem Pendolino). Są tone imienne, więc trzeba na nich wpisać w sposób czytelny i trwały dane (imię i nazwisko, numer dokumentu tożsamości ze zdjęciem) podróżnego.
Z kolei „Bilet turystyczny" i „Mini bilet turystyczny" spółki Przewozy Regionalne (Polregio) będą ważne od godz.18 w piątek 14 kwietnia do godz.6 we wtorek 18 bm.
Z „Biletem turystycznym" w zryczałtowanej cenie 45 zł można podróżować nie tylko pociągami Regio, ale też: Arriva RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Szczegółowe informacje o honorowaniu biletów przez innych przewoźników: https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/pomoc/honorowanie-biletow/

Natomiast „Mini bilet turystyczny" to oferta dla podróżujących wyłącznie pociągami Regio marki Polregio. Kosztuje on 39 zł .
Posiadacze obu biletów turystycznych mogą podróżować na ich podstawie także w Niemczech. W pociągach DB Regio obowiązują one na trasach: (Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce - granica państwa - Tantow - Petershagen (Uckermark) - Casekow - Schönow(Angerm) - Passow (Uckermark) - Angermünde oraz (Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce - granica państwa - Grambow - Löcknitz. Jeżeli do biletu turystycznego zakupi się w kraju bilet na przewóz roweru ( 7 zł), to do tych niemieckich miejscowości można jechać ze swoim jednośladem.

(mag)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi