sobota, 23 września 2017.
Strona główna > Gospodarka > Amerykanie, Niemcy i tajemniczy koncern

Amerykanie, Niemcy i tajemniczy koncern

Amerykanie, Niemcy i tajemniczy koncern
Data publikacji: 2016-01-07 16:50
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-15 07:55
Wywietleń: 2892 89700

Kilka optymistycznych informacji dotyczących inwestorów ujawnił dyrektor wydziału obsługi inwestorów i biznesu szczecińskiego Urzędu Miejskiego. Nie chciał jednak przedstawić szczegółów.

- Dwie firmy już potwierdziły swoje wejście do Szczecina. Pierwsza z nich zapowiedziała, że od kwietnia tego roku już zatrudni 100 osób. Docelowo pracę znajdzie w niej 400 osób. Druga z firm proponuje podobną ilość nowych miejsc pracy - stwierdził Aleksander Buwelski, dyrektor WOIiB UM (na zdjęciu).

Najbardziej tajemniczo wygląda oferta trzeciej firmy.

- To tajny projekt. Mogę powiedzieć tylko, że to globalny koncern. W 85 procentach potwierdził chęć inwestowania w Szczecinie. Ta firma również chce stworzyć 400 miejsc pracy - dodaje Buwelski.©℗

(dar)

Na zdjęciu: Aleksander Buwelski

Fot.: Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

gosc
Demokracje inwestorzy mają w dupie. Szczególnie jeśli to produkcja czy BPO. Ich interesuje tania, dobrze wykształcona kadra ludzi. I ewentualnie nienajgorsze położenie logistyczne (prod). Tyle. Demokracja, dyktatura- wszystko jedno. Nic im do tego.
2016-01-15 00:15:19
Max
W Chinach demokracji nie ma a inwestycje są więc nie wiem dlaczego miałoby to grać w Polsce. Polacy nawet nie zauważą braku demokracji.
2016-01-14 07:01:35
Awast
Na szczęście niewielu wierzy w te bajki niemieckich i polskich dziennikarzy w brak demokracji w Polsce. I dobrze, bo współpraca gospodarcza pomiędzy Polską a Niemcami przynosi korzyści i nam i Niemcom.
2016-01-08 19:07:31
zbyszek
Nie przestraszyli się braku demokracji?
2016-01-08 11:44:55
Warunki
Wiem, ale nie powiem. Jedno jest pewne, zatrudnieni otrzymają europejskie pensje (8,5 euro na godzinę) z pełnym pakietem socjalnym, urlopami, płatnymi nadgodzinami, wolnymi weekendami i takim samym wynagrodzeniem, jak zagraniczni pracownicy, racja?
2016-01-08 07:16:51
Szkodnik miejski
czytając powyżej nadal w Szczecinie jak w Matrixie,od dawna namawiam inwestorów do omijania tego miasta,jak narazie skutecznie.... Haslo:Omijaj Szczecin
2016-01-07 22:36:22
Oby...?
Oby tylko pozniej Polakow nie wyrolowali to bedzie dobrze ??
2016-01-07 22:33:25
bolo
- co na to p. Petru? Już nie wiem czy mam wierzyć urzędnikom państwowym.
2016-01-07 21:33:58
Buława
Tajne przez poufne