piątek, 18 sierpnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Al Nuaman na koniec roku

Al Nuaman na koniec roku

Al Nuaman na koniec roku
Data publikacji: 2016-12-03 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-03 15:49
Wywietleń: 1135 182082

Ostatnim statkiem, który w tym roku przypłynie ze skroplonym gazem ziemnym dla terminalu LNG w Świnoujściu, będzie dobrze już znany „Al Nuaman”. Wypłynął z katarskiego portu Ras Laffan 1 grudnia. W świnoujskim porcie zewnętrznym ma się pojawić  22 grudnia.

To będzie dziesiąte zawinięcie metanowca ze skroplonym gazem w Świnoujściu. Najczęstszym gościem był właśnie „Al Nuaman”, gazowiec typu Q-flex, mający 315 m długości. To on przypływał dwukrotnie (w grudniu ub. roku i w lutym 2016) z surowcem przeznaczonym do schłodzenia instalacji i rozruchu terminalu LNG. Zapoczątkował też komercyjne dostawy w czerwcu tego roku, a później zawinął jeszcze we wrześniu. Grudniowa wizyta będzie jego piątą. Wszystko wskazuje na to, że po rozładunku łączna ilość dostarczonego do terminalu skroplonego gazu przekroczy dwa miliony metrów sześciennych.

Przypomnijmy, że skroplony gaz transportowały do Świnoujścia także: „Al Khuwair” (dwukrotnie),  „Al Gattara”, „Umm Al Amad” oraz - poza kontraktem katarskim - „Arctic Princess”.

Tekst i fot. (ek)

Al Nuaman na koniec roku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi