poniedziałek, 19 marca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Sobota w Centrum Żeglarskim

Sobota w Centrum Żeglarskim

Sobota w Centrum Żeglarskim
Data publikacji: 2017-06-05 12:26
Wywietleń: 298 259548

W sobotę 13 maja odwiedziliśmy Centrum Żeglarskie, aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia w tej żeglarskiej szkole. Na przystani panował duży ruch najmłodszych, nieco starszych i tych najbardziej zaawansowanych stażem żeglarzy. Na slipie pod kierunkiem Piotra Owczarskiego liczna grupa kajakarzy przygotowywała się do wyprawy kajakowej na przystań Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Właśnie tam, w sobotę zapowiedziano uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego połączone z 70-leciem powstania tego zasłużonego klubu żeglarskiego. W klubie tym bardzo wielu szczecińskich przyszłych kapitanów i sterników stawiało swoje pierwsze żeglarskie kroki.
Pożegnaliśmy kajakarzy, którzy wkrótce oddalając się od przystani, zamienili się na jeziorze w maleńkie punkty zmierzające w stronę HOM.
Tuż obok slipu przygotowywali się ze sprzętem do treningu najlepsi szczecińscy żeglarze z Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Wśród nich znajduje się Patryk Zbroja zaliczany do ścisłej międzynarodowej czołówki żeglarzy regatowych. Nieco dalej, podwieszona na dźwigu czekała na wodowanie „Carina” o nazwie „Petunia”. Członkowie załogi tego jachtu razem z instruktorem Stanisławem Borysewiczem poprawiali jeszcze malowanie i sprawdzali część podwodną jachtu.
W świetlicy Centrum spotkaliśmy nieco starszych kandydatów na żeglarzy, na zajęciach prowadzonych przez Łukasza Wójcika przygotowywali się do udziału w tegorocznym zlocie żaglowców The Tall Ships Races.

Tekst i fot. AG

Sobota w Centrum Żeglarskim

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy