poniedziałek, 19 marca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Regaty Jesienne

Regaty Jesienne

Regaty Jesienne
Data publikacji: 2015-09-24 10:48
Wywietleń: 1548 22685

To już 67 raz żeglarze stanęli na starcie najstarszej szczecińskiej imprezy - Regat Jesiennych o pucher naszej redakcji. Tradycyjnym organizatorem była SEJK Pogoń, a w klasie najszybszych jachtów wygrał Krzysztof Łobodziec na jachcie „Aquarella”.

Pełne wyniki zamieścimy po wyścigu o „Błękitną Wstęgę jeziora Dąbie”. Zakończenie regat i ogłoszenie wyników odbędzie się w Marinie Port Jachtowy Szczecin przy Starej Rzeźni. Tam też zaplanowano rozstawienie namiotu, a w nim katering dla uczestników. Ma być także miejsce zabaw dla najmłodszych.

Z kolei już trzeciego października w ramach tych regat odbędzie się główny wyścig o puchar naszej redakcji i „Błękitną Wstęgę jeziora Dąbie”. Jeśli we wcześniejszych regatach był podział na klasy, grupujące podobne jachty, to w wyścigu o „Błękitną Wstęgę” wszyscy startują razem i wygrywa najszybszy. Przypomnijmy, że w ubiegłym oraz 2013 r. puchar naszej redakcji oraz „Błękitną Wstęgę” wygrała załoga Patryka Zbroii na jachcie„Tomahawk”. Przypomnijmy także, że puchar, na którym wygrawerowane są nazwiska i nazwy jachtów wszystkich zwycięzców od 1949 r. jest wieczyście przechodni, chociaż w latach 1974-76 Jerzy Paszek na „Solingu” po trzech kolejnych zwycięstwach zdobył puchar na własność. Nagroda była tak cenna, że wkrótce postanowiono zmienić jej regulamin i ustanowić jako puchar wieczyście przechodni.

Warto tu dodać, że pomysł zakończenia regat przy Starej Rzeźni jest dobry, gdyż po wyścigu o „Błękitną Wstęgę” rozgrywanym na Dużym Dąbskim jest tylko krok przez Orli Przesmyk do nowej mariny. Organizatorzy zapewnili także bezpłatny pobyt w marinie.

(Ag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy