czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > Najemcy odebrali kllucze

Najemcy odebrali kllucze

Najemcy odebrali kllucze
Data publikacji: 2016-04-29 15:18
Wywietleń: 860 131600

Cztery pierwsze rodziny otrzymały klucze do mieszkań w zmodernizowanym budynku frontowym przy ul. Chodkiewicza 9 oraz nowo wybudowanym budynku we wnętrzu kwartału przy ul. Chodkiewicza 8. Na podpisanie umów najmu czekają już kolejne osoby. Łącznie swoje mieszkania przy ul. Chodkiewicza 8 i 9 znajdzie 58 rodzin. 

Współgospodarzami otwarcia inwestycji byli: Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Gmina Miasto Szczecin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, generalnego wykonawcy (firma Calbud), projektanta (pracownia Atrium), Urzędu Miasta Szczecin, radni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych TBS-ów oraz – oczywiście – przyszli mieszkańcy.

– Zakończenie realizacji tej inwestycji jest kolejnym krokiem w kierunku rewitalizacji i poprawy wyglądu śródmieścia Szczecina. Gratuluję całemu zarządowi Szczecińskiego TBS realizacji inwestycji, firmie Calbud wysokiej jakości wykonania robót. Przyszłym najemcom życzę, by dobrze się tutaj mieszkało. To już kolejna duża inwestycja, w 20-letniej historii STBS. Mam nadzieję, że jest to kolejny krok ku poprawie wyglądu Szczecina - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Przekazanie mieszkań jest równoznacznie z zakończeniem inwestycji pod nazwą „Przebudowa i modernizacja budynku frontowego przy ul. Chodkiewicza 9 i budowa nowego budynku we wnętrzu kwartału przy ul. Chodkiewicza 8, 8a, 8b i 8c.”

– Cieszymy się, że możemy oddać do użytku kolejne lokale mieszkańcom Szczecina. Jest to kolejne nasze działanie skierowane do mieszkańców oraz inwestycja, z której możemy być dumni. Myślę, że oddawane mieszkania będą dobrze służyć najemcom.

To nie koniec. Jesienią będziemy oddawać do użytku kolejne mieszkania przy ul. Pelikana - stwierdziła Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

37 mieszkań jest przeznaczonych dla partycypantów tj. osób, które wniosły wkład finansowy w wysokości 30 % kosztów przedsięwzięcia i w zamian za to zostali ich najemcami.

Natomiast 12 mieszkań zarezerwowano dla absolwentów w ramach Programu „Dom dla  Absolwenta”. Jest to projekt Gminy Miasto Szczecin realizowany przy udziale Szczecińskiego TBS.  Zakłada on wynajęcie na preferencyjnych warunkach wykończonych „pod klucz” mieszkań absolwentom uczelni wyższych.

Dodatkowo 9 mieszkań będzie do dyspozycji dla Gminy Miasta Szczecin, która przeznaczy lokale mieszkańcom oczekującym na mieszkania komunalne w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych. 

Łączny koszt inwestycji wyniósł 11 mln 931 tys. zł. W budynkach znajdują się mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Standard ich wykończenia pozwala na natychmiastowe wprowadzenie najemców.

www.stbs.pl

 

Prezydent Piotr Krzystek wstęgę do nowych mieszkań przecinał wraz z ich najemcami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi